هدر موبایل
1389/11/04 10:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

صالحی گزینه مناسبی برای وزارت امور خارجه است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی 'علی اکبر صالحی' به مجلس برای تصدی پست وزارت امورخارجه ، گفت: وی گزینه مناسبی برای وزارت امور خارجه است.

حمید رسایی در گفت و گو با ایرنا افزود: صالحی در طول مسوولیتش در سازمان انرژی اتمی متعهدانه عمل کرد و منافع ملی را در نظر گرفت.

وی اظهار داشت: اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگاه مثبتی به علی اکبر صالحی دارند و او را گزینه مناسبی برای تصدی وزارت امورخارجه می دانند.

رسایی ادامه داد: صالحی در مدتی که به عنوان سرپرست وزارت امورخارجه بوده نیز عملکرد مطلوب و قابل قبولی داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: صالحی با توجه به توانمندی هایی که تا کنون از خودش نشان داده به احتمال زیاد از سوی مجلس شورای اسلامی رای اعتماد می آورد.

محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری روز یکشنبه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه معرفی کرد.

در این نامه آمده است: 'با استعانت از ذات اقدس الهی و با احترام به پیشگاه ملت بزرگ ایران و نمایندگان معزز مردم، در اجرای اصول 87 و 134 قانون اساسی، جناب آقای دکتر علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه جهت اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می نمایم'.

علی لاریجانی در پی دریافت این نامه اظهار داشت بر این اساس هفته آینده این مساله در دستور کار قرار می‌گیرد و سوابق ایشان بین نمایندگان توزیع می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet