عید سعید غدیرخم
1389/11/04 09:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پرویز سروری:

عملکرد درخشان صالحی در سازمان انرژی اتمی تاثیر بسزایی در رای مجلس دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضای مثبت خانه ملت برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی امور خارجه، عملکرد درخشان علی اکبر صالحی در سازمان انرژی اتمی و موفقیت های بی بدیل در این سازمان را در رای مثبت مجلس تاثیر گذار دانست.

پرویز سروری در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در دادن رای اعتماد یا عدم اعتماد به وزرای پیشنهادی، سوابق و عملکرد آنان را مد نظر دارد که در مورد وزیر پیشنهادی امور خارجه؛ این سابقه درخشان و قابل توجه است.

وی افزود: در این خصوص جلسه ای نیز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد تا برنامه های آقای صالحی، مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، صلاحیت های دینی و مذهبی و التزام وزیر پیشنهادی امور خارجه به مبانی نظام و سیاست های اصولی کشور را قابل قبول دانست و تصریح کرد که 'به نظر نمی رسد مشکلی برای رای اعتماد به آقای صالحی وجود داشته باشد.'

محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری روز یکشنبه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه معرفی کرد.

در این نامه آمده است: 'با استعانت از ذات اقدس الهی و با احترام به پیشگاه ملت بزرگ ایران و نمایندگان معزز مردم، در اجرای اصول 87 و 134 قانون اساسی، جناب آقای دکتر علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه جهت اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می نمایم'.

علی لاریجانی در پی دریافت این نامه اظهار داشت بر این اساس هفته آینده این مساله در دستور کار قرار می‌گیرد و سوابق ایشان بین نمایندگان توزیع می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet