حلول ماه ربیع الاول
1389/11/04 09:33:00
سرویس بین الملل
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران در دیدار نایب رئیس مجلس مالزی:

مراودات پارلمانی پشتوانه همکاری‌ها در همه عرصه‌ها است

**رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - مالزی در مجلس شورای اسلامی همکاری‌های و مراودات پارلمانی را حلقه مهمی از مناسبات دوستانه و پشتوانه همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "دانوک وان جنیدی بن توانکو جعفر" نایب رئیس مجلس مالزی بعد از ظهر روز یک‌شنبه 3 بهمن ماه با "انوشیروان محسنی بندپی" رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - مالزی دیدار و گفت و گو کرد.

محسنی بندپی در این دیدار همکاری‌های پارلمانی را حلقه مهمی از مناسبات دوستانه خواند و گفت: مراودات پارلمانی پشتوانه همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون است.

وی با اشاره به حجم مبادلات اقتصادی دو کشور تصریح کرد: ایران و مالزی از امکانات و ظرفیت‌های بسیاری برای گسترش و توسعه روابط دوستانه در بخش‌های مختلف اقتصادی، تجاری برخوردارند که می‌توان در جهت منافع مشترک از آنها بهره برد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - مالزی در ادامه حل پاره‌ای مشکلات بانکی در جهت تسریع در همکاری‌های اقتصادی - بازرگانی دو کشور را بسیار مهم دانست.

وی با اشاره به دیدگاه‌های نزدیک دو کشور درباره مسائل منطقه‌ای و جهان اسلام بویژه مسئله فلسطین گفت: نگاه و رویکرد جمهوری اسلامی ایران، توسعه همه‌جانبه مناسبات دوستانه با مالزی در بخش‌های مختلف است.

نایب رییس مجلس مالزی نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه مناسبات دوستانه با ایران برای کشورش تاکید کرد و اظهار داشت: مالزی خواستار توسعه و گسترش حجم مبادلات اقتصادی متناسب با جایگاه و توانمندی‌های دو کشور است.

وی افزود: باید از فرصت‌ها برای افزایش حجم همکاری‌های اقتصادی استفاده کرد.

وی در ادامه با بیان حمایت کشورش از استفاده صلح‌آمیز کشورمان از فناوری هسته‌ای، از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی علیه کشورمان انتقاد کرد و افزود: ایران می‌تواند روی کمک مالزی حساب کند.

"دانوک وان جنیدی بن توانکو جعفر" با انتقاد از سیاست‌های دو‌گانه آمریکا در منطقه گفت: آمریکا در حالی مخالف استفاده صلح‌آمیز ایران از فناوری هسته‌ای است که از رژیم صهیونیستی با داشتن سلاح هسته‌ای حمایت می‌کند.

وی نقش همکاری‌های پارلمانی را در شناخت و درک ملت‌ها از یکدیگر بسیار مهم دانست و افزود: مجلس مالزی از تحکیم مناسبات با مجلس شورای اسلامی حمایت می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet