حلول ماه ربیع الاول
1389/11/04 11:01:00
سرویس صحن
توکلی:

گزارش شفاهی سخنگوی کمیسیون ملاک عمل نیست

**رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر لزوم تنظیم گزارش کتبی درخصوص لوایح، طرح‌ها و اصلاحاتی که به آنها مربوط می‌شود، نسبت به قبول گزارش شفاهی سخنگوی کمیسیون به‌جای گزارش کتبی تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، "احمد توکلی" نماینده مردم تهران در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون معادن، بعد از این که رئیس مجلس درخصوص ابهام به وجود آمده در یکی از مواد این لایحه به گزارش شفاهی سخنگوی کمیسیون صنایع بسنده کرد، نسبت به این موضوع تذکر داد.

توکلی با بیان این که کمیسیون ها موظفند گزارش خود از لوایح و طرح ها را دقیق تنظیم کنند تصریح کرد: اگر کمیسیون اصلاح مدنظر خود و یا متن لایحه و طرح را به صورت شفاف تنظیم نکرد، ایراد به آن وارد است و هیات رئیسه باید از پذیرش چنین گزارش هایی که بعدا باید با ضمیمه شدن اعضای کمیسیون روشن شود، خودداری کند.

وی همچنین افزود: گرچه در برخی موارد صلاح به حذف و اصلاح برخی موارد است اما تشخیص رئیس مجلس نمی تواند ملاک این اصلاح باشد و این موضوع حتما باید مکتوب شده و سپس به رای گذاشته شود.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر توکلی گفت: در برخی از موارد هیات رئیسه مجبور به انجام چنین اصلاحاتی برای حل مشکلات موجود در تنظیم لوایح و طرح هاست.

رئیس مجلس همچنین از روسای کمیسیون ها درخواست کرد در هنگام تدوین گزارش طرح ها و لوایح درست و دقیق عمل کنند و از مشاوران حقوقی و فنی مجرب بهره گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet