شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/11/04 11:31:00
سرویس صحن
کواکبیان در تذکری شفاهی:

در برخورد با تذکرات نمایندگان سلیقه ای عمل نشود

**نماینده سمنان با استناد به ماده ۱۸۲ آئین نامه داخلی مجلس نسبت به برخورد تبعیض آمیز با نمایندگان در خصوص ارائه تذکرات شفاهی پایان جلسه تذکر داد و از هیات رئیسه درخواست کرد تا در برخورد با تذکرات نمایندگان سلیقه ای برخورد نکنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی مصطفی کواکبیان نماینده سمنان در جریان جلسه علنی امروز به ارائه تذکر آئین نامه ای خود پرداخت.

کواکبیان با استناد به ماده 182 آئین نامه داخلی مجلس، از هیات رئیسه درخواست کرد به نمایندگانی که درخصوص موضوع های مطرح در مجلس تذکری دارند و یا درخصوص نحوه اداره جلسه تذکری دارند به آنها اجازه داده شود تا تذکرات خود را در همان جلسه یا جلسه بعد ارائه دهند.

متن ماده 182 آئین نامه داخلی که کواکبیان تذکر خود را با استناد به آن ارائه کرد، به شرح زیر است:

در صورتی که نمایندگان نسبت به اجرای آئین نامه داخلی مجلس تخلفی را که مربوط به همان جلسه باشد مشاهده نمایند، حق دارند بلافاصله مورد تخلف را با استناد به ماده مربوطه بدون خروج از موضوع حداکثر ظرف سه دقیقه تذکر دهند و اگر مربوط به آن جلسه نباشد بعد از نطق و یا پایان جلسه، قبل از اعلام ختم آن حداکثر ظرف سه دقیقه تذکر دهند چنانچه رئیس تذکر را وارد بداند موظف است به آن ترتیب اثر دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet