روز مجلس
1387/05/14 18:32:00
سرویس بین الملل
رییس فراکسیون جمعیت و توسعه در دیدار نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد:

باید با پافشاری روی مشترکات کشورها، واگرایی‌های گذشته به همگرایی تبدیل ‌شود

رییس فراکسیون جمعیت و توسعه مجلس شورای اسلامی در دیدار نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد گفت: امروزه باید با تاکید و پافشاری روی مشترکات کشورها واگرایی‌های گذشته به همگرایی تبدیل شود.

به گزارش خانه ملت، "محمد عبدالاحد" نماینده‌ صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در تهران پیش از ظهر امروز دوشنبه با "محسن کوهکن" عضو هیات رییسه‌ مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون جمعیت و توسعه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار کوهکن با اشاره به حضور افراد متخصص در مجلس شورای اسلامی که از پشتوانه‌ کارهای اجرایی در زمینه‌ جمعیت و توسعه برخوردار هستند، اظهار امیدواری کرد که فراکسیون جمعیت و توسعه مجلس شورای اسلامی با استفاده از نظرات صاحب‌نظران در جهت دست‌یابی به اهداف سند هزاره‌ سوم در این خصوص گام‌های عملی‌تری را بردارد.

رییس فراکسیون جمعیت و توسعه‌ی مجلس شورای اسلامی، در ادامه این دیدار با تاکید بر همکاری‌های کشورهای اسلامی و آسیایی ابراز امیدواری کرد تا قاره‌ آسیا در آینده‌ نزدیک به قاره اول در همه‌ بخش‌ها تبدیل شود.

وی افزود: امروزه باید با تاکید و پافشاری روی مشترکات کشورها واگرایی‌های گذشته به همگرایی تبدیل شود.

در ادامه این دیدار، "محمد عبدالاحد"، نماینده‌ صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در تهران با تشکر از همکاری‌های صمیمانه مجلس شورای اسلامی به ویژه فراکسیون جمعیت و توسعه با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا تجربیات خود در این خصوص را در اختیار دیگر پارلمان‌ها به ویژه پارلمان‌های آسیایی قرار دهد.

وی در ادامه افزود: مجالس کشورها نقش مهمی در تصویب قوانین و اختصاص منابع به اهداف سند هزاره سوم در بخش جمعیت و توسعه دارند و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد برای مجلس شورای اسلامی نقش برجسته‌ای در این خصوص قائل است.

"محمد عبدالاحد" در ادامه با تشکر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسایل جمعیتی به ویژه توجه به مسایل زیست محیطی و سلامتی و طول حیات خواستار توجه ویژه در برنامه‌ی پنج‌ساله‌ی آینده کشور گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet