هدر موبایل
1389/11/04 12:49:00
سرویس صحن
اسدی در دفاع از طرح تمدید بازنشستگی پیش از موعد کارمندان دولت

نیروی بی انگیزه برای هیچ اراده ای موثر نیست

**یکی از طراحان یک فوریت تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارمندان دولت هدف این طرح را خروج نیروهای بی انگیزه از ادارات و جذب نیروهای جوان و تحصیلکرده و باانگیزه دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت یونس اسدی یکی از طراحان طرح یک فوریتی تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارمندان دولت در دفاع از طرح خود یادآور شد: این قانون در تاریخ 5/6/1386 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و پس از 6 ماه در شورای نگهبان تایید شد.

نماینده مردم مشکین شهر با بیان این که این طرح از ضروریات جامعه است گفت: ساختار اداری کشور در زمان جنگ براساس شرایط خاص آن زمان نیروهای زیادی جذب کرد که موجب متورم شدن بدنه دولت شد اما امروز که دوران جنگ سپری شده و مملکت نیاز به فناوری های جدید و توسعه پایدار دارد ساختار اداری کارآمد لازم است و  نیازمند اصلاح ساختار قدیم هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ادامه داد:  یک اداره کارآمد و بروز نیازمند نیروهای متخصص و بروز است و یک مزیت طرح طرح تمدید بازنشستگی پیش از موعد کارمندان دولت همین است  که این طرح بهره برداری را بالا می برد .

وی با بیان این که دولت برای عدم پذیرش این قانون معتقد بود تمدید این قانون موجب می شود تمامی نیروهای توانمند از دولت خارج می شود گفت: زمانی که یک نیروی توانمند فکر می کند در یک اداره از توان او به طور شایسته استفاده می شود قطعا تقاضای بازنشستگی پیش از موعد نمی دهد.

وی با بیان اینکه هیچ نیرویی را نمی توان به زور در اداره نگهداشت خاطرنشان کرد: باید انگیزه کافی برای حضور کارمندان در ادارات وجود داشته باشد، می توان اجازه قانونی برای خروج این نیروها قائل شد تا بتوانیم نیروهای جوان و تحصیلکرده و با انگیزه جدی را جذب کنیم.

اسدی تاکید کرد: کسی که انگیزه کار کردن نداشته باشد هر چقدر هم که توانمند باشد برای آن اداره مثمرثمر نخواهد بود بنابراین می توان در بیرون از اداره از ظرفیت همین افراد برای ایجاد فرصت های جدید کاری بهره مند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet