حلول ماه ربیع الاول
1389/11/04 13:22:00
سرویس سیاسی
جلالی در جمع خبرنگاران:

صبح یکشنبه، جلسه کمیسیون امنیت ملی با صالحی

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر پیشنهادی وزارت خارجه در صبح روز یکشنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،‌کاظم جلالی که در جمع خبرنگاران  صحبت می کرد افزود: جلسه کمیسیون ساعت 6 و نیم روز یکشنبه برای ارائه گزارش ها و برنامه های آقای صالحی تشکیل خواهد شد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس افزود: از آنجایی که هیات رئیسه مجلس نیز جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی وزارت خارجه را به روز یکشنبه موکول کرده است تنها فرصت کمیسیون امنیت ملی برای دریافت برنامه های  صالحی پیش از جلسه علنی روز یکشنبه است.

وی درخصوص تداخل جلسه کمیسیون امنیت ملی باصالحی با جلسه ای که فراکسیون اصولگرایان دارد تاکید کرد: تنها زمان ما صبح روز یکشنبه بود و از آنجایی که مجلس از امروز تا روز یکشنبه جلسه ندارد، صبح یکشنبه را انتخاب کردیم و البته در مورد حضور آقای صالحی هم در کمیسیون امنیت ملی و هم در فراکسیون اصولگرایان باید تعامل صورت بگیرد.

جلالی به برنامه های جلسه کمیسیون امنیت ملی در روز یکشنبه اشاره کرد و افزود: وزیر پیشنهادی وزارت خارجه با حضور در کمیسیون قرار است برنامه های خود را ارائه کند و همچنین مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای برگزاری جلسه کمیسیون در امروز نیز تلاش زیادی کردیم، گفت: نظر اعضای کمیسیون بر این بود که این جلسه امروز برگزار شود، اما در تماس هایی که با وزارت خارجه داشتیم مشخص شد که صالحی در سفر سوریه هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ملس با بیان اینکه امکان رای آوردن صالحی زیاد است تصریح کرد: باتوجه به سوابق و مجموعه قابلیت های وزیر پیشنهادی وزارت خارجه فکر می کنم که ایشان در مجلس رای بیاورد.

جلالی در پاسخ به این پرسش که پس از انقلاب آقای صالحی به وزارت امور خارجه آیا همچنان رئیس سازمان انرژی اتمی باقی خواهند ماند، گفت: این موضوع مشخص است که اگر آقای صالحی وزیر امور خارجه شود فرد دیگری باید ریاست سازمان انرژی اتمی را برعهده بگیرد و در واقع دوشغله بودن هم بر مبنای قانون،‌ ممنوع است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس،‌ همچنین درخصوص برق نیروگاه اتمی بوشهر گفت: طبق توافقاتی که داشتیم قرار بود تا آخر بهمن ماه برق نیروگاه به مدار برق کشور وارد شود و ما امیدواریم طبق آن توافقات این اتفاق در اواخر بهمن ماه بیافتد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet