شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/04 13:29:00
سرویس سیاسی
الهیان؛

رویکرد 1+5 مذاکرات استانبول را به بن‌بست کشاند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اختلاف درونی بین گروه ۱+۵ در مذاکرات استانبول با ایران را دلیل به بن‌بست کشیده شدن این گفت و گوها عنوان کرد.

"زهره الهیان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به مذاکرات استانبول که طی روزهای جمعه و شنبه بین ایران و گروه 1+5 برگزار شد، گفت: هیات ایرانی با ابتکار عمل در این مذاکرات شرکت و برنامه های خود را ارائه داد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اعلام اینکه موضع تهران در مذاکرات استانبول کاملاً مثبت بود، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در این مذاکرات بصورت خیلی قاطع اعلام کرد که منطق فشار و تحریم همراه با گفت و گو را نمی پذیرد، ولی متاسفانه گروه 1+5 با وجود اظهار تمایل برای گفت و گو روی اصول مشترک در مذاکرات استانبول آن چارچوب اولیه را نپذیرفت.

الهیان با اظهار اینکه جمهوری اسلامی همواره در مذاکرات بر روی احقاق حقوق ملت ها و اجرای مفاد معاهده «ان پی تی» تاکید دارد، خاطرنشان ساخت: اولین منطق گفت و گو این است که مذاکرات در شرایط برابر انجام شده و حقوق ملت ها در آن پذیرفته شود.

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات "کاترین اشتون"، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که مذاکرات استانبول را دلسردکننده خوانده بود، گفت: رویکرد 1+5 در مذاکرات استانبول منجر به بن بست کشیده شدن این گفت و گو ها شد و دلیل آن هم اختلافات درونی میان گروه 1+5 بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet