حلول ماه ربیع الاول
1389/11/04 13:36:00
سرویس صحن
اخوان بیطرف در نطق میان دستور:

هیات رئیسه تدابیر مقام معظم رهبری درخصوص مجلس را عملیاتی کند

**نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس بامقام معظم رهبری از هیات رئیسه مجلس خواست تدابیر مقام معظم رهبری درخصوص نظم و انضباط، ساده زیستی، سرمایه گذاری در امر قانونگذاری و نظارت به ویژه نظارت بر خود را عملیاتی سازد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز دوشنبه 4 بهمن ماه 1389 نیره اخوان بیطرف نماینده اصفهان در نطق میان دستور خود با تسلیت ایام اربعین حسینی و گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار داشت: بهمن ماه آغاز پیروزی انقلاب اسلامی به دست مبارک حضرت امام (ره) 12 بهمن آغاز طلیعه فجر و در 22 بهمن انقلاب نور به منصه ظهور رسید.

وی افزود: تکلیف محوری و دین باوری از آموزه های حضرتش بود و به اذن آن عارف بزرگ با هر توطئه ای به مقابله برخاست و با جریانات نفاق و لیبرال برخورد قاطع کرد و در صحنه نبرد حق علیه باطل ضمن ایستادگی و مقاومت، افشاگر جریان نفاق بنی صدر فراری گردید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان این که در جهان اسلام مردم تفکر حضرت امام را با جان و دل خریدند، گفت: جریان انتفاضه و لبنان اوج پایبندی به تفکر امام بود و غده سرطانی اسرائیل آسیب پذیر شد و ساختارهای سیاسی مرتجعین کشورهای عربی به ویژه مصر، امارات، مراکش متزلزل گشت.

وی ادامه داد: امروز در تونس شاهد پیروزی مردم بر ظلم و ستم هستیم به گونه ای که پس از 50 سال برای اولین بار اذان از مأذنه ها شنیده می شود و نماز جمعه برپا می گردد.

اخوان بیطرف به استقبال مردم ترکیه از دبیر شورای عالی امنیت کشورمان در جریان نماز جمعه گفت: این عزت مرهون فرهنگ رفتاری حضرت امام (ره) است که همیشه دشمن ستمگر و یار ستمدیده بود.

وی تصریح کرد: شکسته شدن هیبت پوشالی امریکا در اشغال لانه جاسوسی ریشه در همین فرهنگ دارد و دشمن از این فرآیند عصبانی است و در فتنه سال 88 به طرق مختلف و با همدستی سران فتنه تصور براندازی را در سر می پروراند که امت امام با تاسی از مسیر و هدایت خلف شایسته امام یعنی مقام معظم رهبری در 9 دی و 22 بهمن سال گذشته آنان را به خاک مذلت نشاندند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در ادامه به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و افزود: امروز اگر در مسائل هسته ای گروه مذاکره کننده 2 پیش شرط را مطرح می کنند امری طبیعی و در فرآیند اقتدار انقلاب اسلامی است.

اخوان بیطرف ادامه داد: باید به خانم اشتون تذکر دهم که با عملکردی که از خود نشان داد بی اعتمادی را در جامعه ما نسبت به غربی ها فزونی بخشید و در مقابل جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف با سعه صدر، تعامل و نگاه حقوقی مذاکرات را ادامه داده است اما خانم اشتون با یک نگاه اساسی که پشت پرده آن تفکرات صهیونیستی است مذاکرات را به انحراف کشاند.

نماینده اصفهان در ادامه به سخنان امام (ره) اشاره کرد و گفت: حضرت امام (ره) فرمودند کجای دنیا، استانی مثل استان اصفهان پیدا می شود.

وی ادامه داد: استان اصفهان با مردمی با هوش و بسیجی، انقلابی، دین باور، شهیدپرور و ولایی در یک روز بیش از 300 شهید را تشییع و در یک ماه بیش از 1000 شهید را تقدیم انقلاب کرد و امروز نیز فرهنگ ایثار و شهادت در شهر حکمفرماست.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با اشاره به این که بودجه عمرانی استان در سال گذشته 224 میلیارد تومان بود گفت: این در حالی است که استانی با داشتن 800 هزار نفر بودجه عمرانی 300 میلیارد تومانی و استانی دیگر 700 میلیارد تومان بوده است اما استان اصفهان با وجود جمعیت 4 میلیونی بودجه همرانی بسیار پایین دارد.

وی افزود: با این بودجه فقط می توان 600 کلاس مورد نیاز استان را ساخت یا 800 هزار واحد مسکن مهر را پاسخگو بود.

بیطرف با بیان این که بسیاری از مصوبات استانی اجرا نشده است خاطرنشان ساخت: استان اصفهان نمی تواند با این حذف اعتبارها به دلیل جوسازی ها، مصوبات سفر را به سرانجام برساند و مشمولان ذی ربط باید برای جبران این مساله در بودجه سال 90 اقدامات مناسب را اتخاذ کنند.

نماینده اصفهان همچنین در ادامه به دیدار با نمایندگان با مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: از هیات رئیسه مجلس می خواهم تدابیر مقام معظم رهبری از جمله نظم و انضباط، ساده زیستی، سرمایه گذاری در امر قانونگذاری و نظارت به ویژه نظارت بر خود را عملیاتی سازد و در اجرای طرح اصلاح الگوی مصرف همت جدی داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet