خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/04 14:00:00
سرویس صحن
محجوب در نطق میان دستور خواستار شد؛

حداقل دستمزد در سال 90 برای کارگران 500 هزار تومان

**نماینده تهران در نطق میان دستور خواستار رسیدگی به وضعیت کارگران و صنایع شد و با تاکید بر لزوم تعریف بسته های حمایتی از کارگران و صنایع گفت: باید با تمام قوا در حمایت از کارگران و صنعت حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس علی رضا محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در جریان جلسه علنی امروز به بیان نطق میان دستور خود پرداخت.

محجوب در ابتدای نطق خود با بیان اینکه کارگران و کوخ نشینان اسباب پیروزی انقلاب را فراهم کردند، گفت: باید از وضعیتی که صنایع و کارگران در این روزها گرفتار آن هستند ابراز نگرانی کنند چرا که هم اکنون که من در حال ارائه نطق هستم گروهی از کارگران شرکت پارس متال که ماه هاست حقوق و معوقات خود رادریافت نکرده اند و تنها یک نمونه از انبوه واحدهای تولیدی دارای مشکل هستند در جلوی درب مجلس تجمع کرده و خواستار توجه خاص هستند.

محجوب در ادامه سخنان خود ازوزارت صنایع درخواست کرد تا با ارسال هیات حمایت از صنایع به شرکت پارس متال هرچه سریعتر به مشکلات کارگران این شرکت پایان دهد.

نماینده تهران با بیان اینکه رژیم پهلوی بر بنیاد حمایت از سرمایه داری بنا شده بود و انقلاب اسلامی و حضرت امام این کج راهه را پایان دادند گفت: امام سرمایه داری و تفکر سرمایه محور را با خدمت به مردم جایگزین کرد و از همین رو بود که گفت، من یک موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی کنم.

وی همچنین افزود: باید مراقب باشیم در جامعه امروز ما ثروتمندان و سرمایه داران عنان جامعه را از دست پیروان امام خمینی و مکتب تشیع خارج نکنند.

رئیس خانه کارگر در ادامه سخنان خود به مشکلات واحدهای صنعتی پرداخت و گفت: در سال 87 حدود 4هزار واحد تولیدی و اقتصادی کتباً درخواست استمهال بدهی خود را داشت که دولت برای سال 88 طی مصوبه ای با استمهال بدهی 2 هزار واحد به بانک ها موافقت کرد اما متاسفانه مشکلات رکودحاکم بر واحدهای اقتصادی و فضای کسب و کار که از سال 74 آغاز شده هر روز سنگین تر شده است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: فراکسیون کارگری مجلس گزارش دقیقی در سال 88 تهیه کرده که طی آن 600 واحد ازاین 2 هزار واحد در سال 88 دارای وضع وخیم تری شده است و بسیاری از آنها موقت یا برای همیشه تعطیل شده است.

وی همچنین از وزیر اقتصاد درخواست کرد تا هرچه سریعتر دستور توزیع سهام عدالت کارگران ساختمانی بعد از گذشت یک سال را صادر کنند

محجوب در پایان سخنان خود گفت: براساس بررسی های دقیق تامین حداقل پوشاک، مسکن و خوراک برای سال نود نیازمند ماهیانه 500 هزار تومان درآمد استکه در تعیین حداقل دستمزدها باید به این نکته توجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet