خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/11/04 13:00:00
سرویس صحن
نماینده فریدونشهر در نطق میان‌دستور تاکید کرد:

لزوم حمایت از بخش کشاورزی پس از اجرای هدفمندی

**بهمن محمدی نماینده فریدون شهر و چادگان در نطق میان‌دستور خود ضمن انتقاد از نحوه رتبه‌گذاری مناطق سردسیر، خواستار حمایت از بخش کشاورزی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی "بهمن محمدی، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در جریان جلسه علنی امروز به ارائه نطق میان دستور پرداخت.

محمدی در آغاز نطق خود با اشاره به مذاکرات استانبول، به تقدیر از مواضع هیات ایرانی پرداخت و گفت: در شرایط کنونی جا دارد که از مواضع اصولی و قاطع هیات ایرانی در مذاکرات استانبول تشکر کنیم.

عضو کمسییون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه نطق خود به موضوع اجرای قانون هدفمندی یارانه ها پرداخت و گفت: بخش کشاورزی به شدت از قیمت حامل های انرژی تاثیر می پذیرد و به همین دلیل از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می کنم که باتوجه به متاثر شدن بخش کشاورزی از اجرای این قانون هرچه سریعتر نسبت به اعلام شفاف بسته های حمایتی از بخش کشاورزی اقدام کند.

وی همچنین افزود:‌ بخش کشاورزی حتی قبل از اجرای این قانون نیز نیازمند حمایت بود و امروز نیازمند حمایت بیشتری است تا تولید محصولات کشاورزی و غذایی مردم از اجرای این قانون مهم آسیب نبیند.

محمدی در ادامه سخنان خود از نحوه محاسبه قیمت گاز و حجم مصرفی تعیین شده برای اقلیم های مختلف انتقاد کرد و گفت: ستاد هدفمندی یارانه ها در تعریف محدوده مصرف در مناطق سردسیر، نظرات کارشناسی را در نظر نگرفته و در حال حاضر 200 یا 300 متر مکعب در ماه را برای محدوده مصرف استاندارد تعیین کرده است که این محدوده مصرف براری مناطق سرد باید حداقل تا 500 متر مکعب افزایش یابد.

وی همچنین افزود: نحوه تعیین اقلیم های یک و دو برای مناطق سردسیر دقیق و کارشناسی شده نیست و لازم است تا هرچه سریعتر نسبت به بازنگری درخصوص این اقلیم بندی و محدوده مصرف بازنگری شود.

نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در ادامه نطق خود به بیان مسائل حوزه انتخابیه خود پرداخت و گفت: از وزارت نیرو تقاضا می کنم نسبت به اخذ مجوز ماده 32 برای طرح جمع آوری فاضلاب فریدونشهر که سالهاست از منابع داخلی شروع شده است اقدام کنند و مجوزهای لازم برای اجرایی شدن این طرح را اخذ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet