خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/04 15:37:00
سرویس فرهنگی
یحیی‌زاده با اشاره به واگذاری میراث فرهنگی به بخش خصوصی

اصل 44 قانون اساسی کمتر از 10 درصد اجرا شده است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه گزارش های آماری که از خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ به ما می رسد ناامید کننده است خاطر نشان ساخت: واگذاری‌های صورت گرفته به صورت واقعی نبوده است و درصد خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به زحمت به عددی ۲ رقمی می‌رسد.

"جلال یحیی زاده" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص واگذاری سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی گفت: معتقدیم  همانگونه که در اصل 44 قانون اساسی آمده است و در سند چشم انداز 20 ساله نیز بر آن تاکید شده است تمامی مجموعه های مرتبط با سازمان میراث فرهنگی  که زیر نظر دولت است  باید هرچه زودتر به بخش خصوصی واگذار شود.

 نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت نباید به دنبال این باشد که دست مجلس را  از نظارت بر امور کوتاه کند، نداشتن نهادی برای نظارت بر عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سازنده و مفید نیست و اتفاقاتی که در خصوص انتقال بخش هایی از میراث فرهنگی به بخش خصوصی افتاد موجب از کار افتادن این سازمان شده و هدف تنها پاک کردن صورت مسائله بوده است.

وی تصریح کرد:معتقدیم این سازمان برای واگذاری امور میراث فرهنگی  و گردشگری و صنایع دستی به مردم و بخش خصوصی باید فعالانه تر و مسئولانه تر عمل کند تا اصل 44 قانون اساسی مورد خدشه قرار نگیرد.

یحیی زاده تاکید کرد:دولت وظیفه  دارد طبق اصل 44 قانون اساسی برخی امور  اجرایی را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند نه اینکه تحت عنوان خصوصی ساری به ارگان های دولتی واگذار کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه گزارش های آماری که از خصوصی سازی و اجرای اصل 44 به ما می رسد ناامید کننده است خاطر نشان ساخت: واگذاری های صورت گرفته به صورت واقعی نبوده است و درصد خصوصی سازی و  اجرای اصل 44 قانون اساسی به زحمت به عدد 2 قمی می رسد.

وی تصریح کرد: بهتر است دولت عین قانون را اجرا کند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet