خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/04 17:22:00
سرویس فرهنگی
کرمی:

وزیران نیرو و بهداشت سند راهبردی آب را به عنوان یک ضرورت مد نظر قرار دهند

**عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد سند توسعه راهبردی آب و هوای سالم باید به عنوان یک ضرورت مد نظر وزیران نیرو و بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.

"عبدالجبار کرمی"در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت:با توجه به خشکسالی های چند ساله که در کشور شاهد آن بوده ایم ،تهیه آب سالم در آینده با مشکلات بسیاری همراه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:برنامه ریزی برای استحصال آب سالم  برای شرب به طور حتم دغدغه های بسیاری از مسئولان کشور است و ضمن اینکه خشکسالی، کم آبی های متعدد در چند سال اخیر باید مسئولان را در جهت استفاده بهینه آب بیشتر ترغیب کند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به رغم خشکسالی های اخیر ، فاضلاب های غیر بهداشتی ایجاد شده منابع آب را به نحو موثری آلوده ساخته است و این تهدیدی جدی و بزرگ برای سلامت جامعه محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر آب شرب و سالم با  فاضلاب های غیر صنعتی و بهداشتی آلوده شوند این موضوع یک تهدید جدی برای سلامت به حساب می آید.

وی خاطرنشان کرد:آب آلوده می تواند خطرات بسیار زیادی برای سلامت انسان در بر خواهد داشت به نحوی که می تواند بسیاری از بیماری های انگلی ،سالک و ....را برای شهروندان و هموطنان ما ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet