هدر موبایل
1389/11/04 20:12:00
سرویس اقتصادی
یوسف قاسمی مطرح کرد:

ضرورت توجه به کالاهای لوکس و تزئینی

**یادداشتی از یوسف قاسمی عضو کمیسیون اقتصادی در نشریه گلچین امروز گیلان

وقتی صحبت از صنعت به میان می‌آید بحث‌های مربوط به صنایع لوکس و تزئینی از جمله مبلمان آنطور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد. صنعت مبلمان به عنوان یکی از صنایع اشتغالزا و دارای مزیت‌های منحصربه‌فرد به صورت تخصصی هیچگاه مورد توجه قرار نگرفته و به مسائل آن پرداخته نشده است.

با وجود اینکه در داخل کشور تولیدکننده‌هایی داریم که از پتانسیل‌های بالایی برخوردارند، در این صنعت نیز شاهد آن هستیم که واردات کالای بی‌کیفیت چینی با قیمت پایین‌تر به بازار کالای ایرانی ضربه وارد می‌کند.

جلوگیری از واردات کالای چینی در این صنعت یکی از ضرورت‌هایی است که مغفول واقع شده است. در این خصوص اگر حجم کالا‌های وارداتی به میزانی برسد که به تولید داخل آسیب برساند مجلس واکنش نشان خواهد و در این خصوص وارد عمل خواهد شد.

کالاهای لوکس و تزئینی و مبلمان از آنجایی که به عنوان یک کالای مورد مصرف عموم و همه اقشار جامعه نیست، نسبت به سایر صنایع به نوعی حیاط خلوت صنعت محسوب می‌شود.

اما از طرفی در طرح هدفمند شدن یارانه‌ها پیش‌بینی شده، این صنایع به خاطر اشتغالزایی که دارند در بسته‌های حمایتی دولت از آنها حمایت بیشتری صورت گیرد.

البته بسته‌های حمایتی دولت همان بند‌های طرح تحول است که دولت با نام بسته حمایتی آن را مطرح کرده است و نهایتاً برای‌گذار از وضعیت تنش افزایش قیمت‌ها است و در دوسال آینده وضعیت عادی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet