خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/11/04 20:09:00
سرویس اقتصادی
فرهاد دلق پوش:

بندهای طرح تحول ‌اقتصادی در حد مانور‌ خبری باقی مانده است

**"فرهاد دلق‌‌پوش" با اشاره به اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها درکشور، ضرورت پرداختن به سایر بندهای طرح تحول اقتصادی را لازم دانست و گفت: روی برخی بندهای طرح تحول و ضرورت اصلاحات اقتصادی به صورت مقطعی مانور داده می‌شود اما اجرا نمی‌شوند.

نماینده مردم آستارا در گفت و گو با گلچین امروز گیلان تصریح کرد: اجرای بانکداری اسلامی، تحول سیستم بانک‌ها و اصلاح نظام تعرفه‌ها موضوعاتی است که مقطعی مطرح شد اما اثری از عمل به آنها نیست.

وی تأکید‌کرد: در راستای اجرای اصل 44 سیاست‌های حمایتی از تولید و بخش خصوصی در بخش‌های مختلف اقتصادی، استفاده از بورس و تحول در نحوه واگذاری‌ها و گسترش تعاونی‌ها از بندهای مغفول مانده طرح تحول اقتصادی است که باید به آنها پرداخته شود.

وی افزود: بالا بردن میزان بهره‌مندی بخش خصوصی از منابع کشور در قالب سهام عدالت و سایر طرح‌ها موضوعی است که باید بیشتر روی آن کار شود.

وی افزود: همه این اصلاحات با هم و به موازات یکدیگر است که جواب می‌دهد و اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها به تنهایی کارساز نیست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان‌کرد: اگر همه ابعاد طرح تحول اقتصادی که آن همه روی آن کار شد و وقت گذاشته شد و در کمیسیون مشترک دولت و مجلس روی آن کار شد کنار گذاشته شود، اصلاحات بخشی بی‌نتیجه است.

وی با تأکید بر اینکه طرح هدفمندی یارانه‌ها باید کامل اجرا شود گفت: این طرح یک مجموعه کامل است و در واقع هدفمندی یارانه‌ها تنها یک بخش آن است و اگر همه بندها با هم اجرا نشود اجرای این بند نیزبه تنهایی بی‌فایده است.

عضو کمیسیون اقتصادی در ارزیابی خود از نحوه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در کشور نیز گفت: از رئیس کل بانک مرکزی، وزرای قتصاد و هیأت دولت خواسته‌ایم تا درباره طرح به مجلس توضیحاتی ارائه بدهند اما توضیحات قانع‌کننده نبود.

وی افزود: اما در هر تحولی دغدغه اصلی مردم هستند و منافع آنهاست که باید مدنظر قرار گیرد. همه امکانات باید در جهت رفاه مردم قرار گیرد چون منافع مردم بر همه چیز اولویت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet