هدر موبایل
1389/11/06 08:36:00
سرویس بین الملل
نقوی حسینی با اشاره به دستاوردهای نشست ابوظبی:

درایت هیات پارلمانی ایرانی تاثیرگذار بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تامین شروط ایران از سوی امارات را دستاوردهای بسیار خوب برای هیات پارلمانی ایران دانست و گفت: ایران به این طریق تفهیم کرد که این اجلاس محل طرح منازعات و مسائل یکجانبه نیست و این تاثیر درایت هیات پارلمانی ایرانی بود.

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفت و گو با خانه ملت با شاره به دستاوردهای سفر هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ابوظبی گفت: ‌سفر هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست "علی لاریجانی" برای شرکت در اجلاس بین المجالس بود، جمهوری اسلامی ایران از اعضای موسس این تشکل پارلمانی است، بنابراین اصرار اعضا بر آن بود که ایران حتماً در این نشست حضور پیدا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی ایران متوجه شد برخی کشورها بنا دارند در این اجلاس مسائلی را مطرح کنند که ارتباطی به این نشست ندارد و از سوی دیگر باعث تفرقه و منازعه بین کشورها می شود، از حضور خودداری کردند.

نماینده مردم ورامین با بیان آنکه خودداری ایران از حضور در این اجلاس منجر به تامین شروط جمهوری اسلامی ایران شد اضافه کرد: نهایتاً با وساطتی که صورت گرفت، هرسه مورد از ایرادهای جمهوری اسلامی ایران از دستور جلسه نشست ابوظبی خارج شد و بنا بر آن شد که نقاط مشترک مورد بحث قرار گیرد.

وی تامین شروط ایران از سوی امارات را دستاوردهای بسیار خوب برای این سفر دانست و اظهار داشت: ایران به این طریق تفهیم کرد که این اجلاس محل طرح منازعات و مسائل یکجانبه کشورها نیست و از این به بعد نیز چنین مسائلی نباید در اجلاس بین المجالس مطرح شود؛ و این تاثیر درایت هیات پارلمانی ایرانی بود.

نقوی حسینی با اشاره به طرح مذاکرات پیرامون مسائل مشترک کشورها در حوزه خلیج فارس و خاورمیانه وکشورهای آسیایی گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز پیشنهادهایی در اصلاح اساسنامه داشت که مورد قبول واقع شد و به تصویب رسید و براساس آن بنا شد توافق و همکاری بین کشورها صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به نشست هیات پارلمانی ایرانی با امارات خاطرنشان ساخت: تشکیل کمیته های مشترک و تبادل نظر و گفت و گوهای متقابل از مهم ترین دستاوردهای نشست هیات پارلمانی با امارات است که به ارتقاع همکاری های منطقه ای منجر می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet