حلول ماه ربیع الاول
1389/11/05 15:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی مطرح کرد:

عزم جدی دولت و مجلس برای تحول در نظام آموزش کشور

**عضو کمیسیون آموزش با اشاره به عزم جدی دولت و مجلس برای تحول در نظام آموزش کشور گفت: هر گونه تصمیمی برای تغییر در نظام آموزشی کشور باید کارشناسی شده، علمی و با تامل باشد تا راه رفته را باز نگردیم لذا نمایندگان دولت و مجلس از تصمیمات عجولانه پرهیز کنند.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به تغییر در نظام آموزش کشور گفت: هر گونه تصمیم در مورد نظام آموزش کشور باید با درایت و با جمع بندی نظر تمام کارشناسان نمایندگان و آموزش و پرورش باشد چراکه هر تصمیمی اتخاذ شود بازخورد زیادی در جامعه خواهد داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه هر گونه تصمیم عجولانه و احساسی در آموزش و پرورش پیامدهای زیادی به دنبال خواهد داشت افزود: باید با تامل و اندیشه در مورد تغییرات در نظام آموزش تصمیم گیری شود و نظرات مجلس و وزارت آموزش و پرورش باید بررسی و بهترین تصمیم اتخاذ شود.

وی با اشاره به نظرات متفاوت درباره 6 ساله تمدن دوره ابتدایی تصریح کرد:تغییر در وضع موجود برای رسیدن به بهره وری بیشتر مطلوب است اما باید تمام زمینه ها را بررسی کرد تا تصمیم ها نهادینه شود و دوباره راه رفته را باز نگردیم.

عضو کمیسیون آموزش ادامه داد: حذف دوره پیش دانشگاهی که طرحی عجولانه بود که بعد از چند سال حذف شود بنابراین تصمیم گیری ها باید عاقلانه و کارشناسی شده  و علمی باشد.

وی با اشاه به ضرورت همکاری مجلس و وزارت آموزش و پرورش برای تغییر در نظام آموزش کشور گفت: باید جلسات متعددی جهت بررسی زوایای مختلف و پیامدهای این طرح توسط نمایندگان مجلس و دولت گذاشته شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد لذا از تصمیم عجولانه و احساسی باید پرهیز و بر همکاری ها باید تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet