خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/11/06 10:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ایران با پیروزی در استانبول اوباما را در شرایط سخت تری قرار داده است

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شکست گروه ۱+۵ در مذاکرات استانبول و ژنو ۳ گفت: ایران با پیروزی در این مذاکرات سند محکمی را در برابر سخنرانی اوباما در کنگره علیه ایران ایجاد کرده است.

اسماعیل کوثری نماینده مردم شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان سخنرانی اوباما و هریک از رؤسای جمهور امریکا هر ساله در کنگره را یک سنت امریکایی دانست و گفت: اوباما در طی این سه سال در هر یک از سخنرانی‌های خود قول‌هایی را به مردم امریکا داده است که تا کنون به هیچ یک از آنها جامه عمل نپوشانده و این خود باعث شده تا ضربه سنگینی در انتخابات داخلی احزاب بر وی وارد شود.

وی افزود: اوباما و دیگر رؤسای جمهور امریکا همیشه در تلاش هستند تا در رویارویی با کشور‌هایی که قادرند در قبال مسائل هسته‌ای با آنان به رقابت بپردازند فعالیت این کشور‌ها را نقص قوانین بین المللی به شمار آورند.

کوثری در ادامه بیان کرد:ایران با شکست دادن گروه 1+5 در ژنو 3 و استانبول سد محکمی را در برابر اوباما در رابطه با سخنرانی علیه ایران در کنگره ایجاد می کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به انتخابات چند ماه گذشته در میان احزاب و پیروزی جمهوری خواهان در آمریکا بیان کرد: اوباما این بار به جای سخنرانی در خصوص ایران باید برای بهبود اوضاع انتخابات حزب خود به دنبال راه حل جدی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet