حلول ماه ربیع الاول
1389/11/06 10:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو مجمع نمایندگان روحانی:

رمز پیروزی‌ نظام، وحدت بین روحانیون و اقشار مختلف مردم بوده و هست

**عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس، دستیابی به علوم روز و موفقیت‌ در مسائل هسته‌ای را نمونه‌ای از خودباوری جوانان ایرانی دانست.

سیدعلی محمد بزرگواری در گفت‌وگو با ایسنا، در آستانه‌ی آغاز دهه‌ی فجر در خصوص نقش وحدت مردم و روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همواره یکی از تکه کلمات و فرمایشات امام راحل - چه در آغاز نهضت و چه در اوج آن و در تمام دوران 10 ساله‌ای که ایشان رهبری انقلاب را برعهده داشتند - این بود که پیروزی مسلمانان و انقلاب در سایه‌ی وحدت به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به این‌که رمز پیروزی نظام در همه‌ی زمینه‌ها، ناشی از وحدت و ارتباط بین روحانیت به عنوان پرچمداران دین با اقشار مختلف مردم بوده و هست، گفت: در تمام عرصه‌های انقلاب هرکجا موفقیتی به‌دست آمده یا پیروزی کسب می‌کردیم این مساله بر مبنای وحدتی بوده که بین روحانیت و سایر اقشار جامعه وجود داشته و تاکنون هم همین‌گونه بوده است.

نماینده‌ی مردم کهکیلویه و بهمئی در مجلس ادامه داد: وقتی تاریخ انقلاب را مطالعه می‌کنیم، مشاهده خواهیم کرد در طول بعد از 32 ساله پیروزی انقلاب اسلامی، کلمه‌ی وحدت همیشه کارساز و مشکل‌گشا بوده و تمام فتنه‌ها را هم - چه در زمان حیات امام (ره) و چه در دوران رهبری مقام معظم رهبری - توانسته‌ایم با همین رمز وحدت در عرصه‌های بین‌المللی، داخلی و منطقه‌ای خنثی کرده و نظام اسلامی را به پیش ببریم.

وی اظهار امیدواری کرد، این وحدت هم‌چنان بین اقشار مختلف جامعه به ویژه بین روحانیت و مردم برقرار باشد.

بزرگواری هم‌چنین به نقش انقلاب اسلامی در احیای ارزش‌های اسلامی اشاره کرد و افزود: هر انسان بصیر و تیز‌بینی که مسائل سیاسی روز دنیا را به خوبی تجزیه و تحلیل می‌کند، می‌فهمد که پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها در آزاد‌اندیشی جوامع اسلامی بلکه فراتر از جوامع اسلامی تاثیرات بسزایی داشته است.

وی با اشاره به الگو بودن نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و خاورمیانه به عنوان پایه‌گذار تمدن اسلامی براساس عدالت و پیشرفت گفت: حتی دشمنان انقلاب هم به این واقعیت اعتراف می‌کنند که در حال حاضر نظام اسلامی ما براساس ارزش‌های انقلاب در ابعاد مختلف به عنوان یک الگو برای سایر کشور‌ها درآمده و مقاومت‌های اسلامی و تحرکاتی که در کشور‌های اسلامی در برابر حاکمان جور به وجود می‌آید، همه علایمی از تاثیر‌گذاری انقلاب اسلامی هم در زمینه‌ آزاداندیشی و هم روی آوردن آنها به تمدن اسلامی است.

بزرگواری با بیان این‌که تمدن ایران، اسلامی و ایرانی است، گفت: در حال حاضر با توجه به وجود چشم‌انداز 20 ساله‌ و برنامه‌ی 5 توسعه می‌توان در راه توسعه‌ی تمدن اسلامی گام‌های بلندی برداشت.

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس هم‌چنین با اشاره به تاثیر پیروزی انقلاب در رشد و خود‌باوری جوانان نیز گفت: در حال حاضر از نظر پیشرفت‌های علمی، ایران توانسته دنیای غرب را به چالش بکشاند. این‌که ایران در فناوری‌های مختلف و انرژی هسته‌ای، آمریکا‌، انگلیس‌ و اروپا را کلافه کرده، نمونه‌ای از این خودباوری است.

وی ادامه داد: در واقع آنها تعجب می‌کنند چه‌طور ایران به این فناوری روز دست پیدا کرده است؟ در حالی که همه‌ی این‌ها براساس خودباوری جوانان ما ایجاد شده است.

بزرگواری گفت: جوانان ما در تحصیل و آموزش دیدن در زمینه‌های نوآوری و علم روز، ابتکار عمل را به‌دست گرفته‌ و همه اینها براساس خودباوری حاصل شده است.

وی با بیان این‌که دانشمندان جوان ما می‌توانند نمونه‌ای عالی از خودباوری باشند، افزود: در ابعاد علمی در بسیاری از زمینه‌ها ایران هم‌پای چند کشور اول دنیا بوده و نقش فعال جوانان و خودباوری آنها در بسیاری از بخش‌ها به چشم می‌خورد. جوانان ما هویت ایرانی - اسلامی خود را باور کرده و به عنوان یک ایرانی، فرهنگ اصیل و تمدن قدیم را با ارزش‌های متعالی آمیخته با آموزه‌های مبین اسلام را با هم عجین کرده‌اند.

بزرگواری در ارزیابی از میزان اثر‌گذاری انقلاب در محرومیت‌زدایی و ایجاد عدالت اجتماعی در کنار مردم‌سالاری نیز تصریح کرد: در این زمینه چون محرومیت‌ها در مناطق محروم در اوایل انقلاب زیاد بود، امام راحل در همان زمان عنوان کرد 20 سال طول می‌کشد تا این مشکلات را حل کنیم، منتهی به خاطر جنگ تحمیلی و خرابی‌های ناشی از آن و فتنه‌هایی که بعضا دشمنان در راستای شکست انقلاب ایجاد کرده‌اند، بعد از 32 سال هنوز تا حدودی از پیشرفت و توسعه‌ی واقعی و آن چیزی که به عنوان عدالت اجتماعی باید در مردم دیده شود، فاصله داریم. البته به صورت نسبی در توسعه‌ و پیشرفت بر مبنای عدالت اجتماعی موفقیت‌هایی به دست آورده‌ایم، ولی هنوز راه طولانی در پیش داریم تا بتوانیم این محرومیت‌ها را که از حکومت‌های قبل از انقلاب به جا مانده برطرف کنیم.

عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها تصریح کرد: البته یکی از راه‌های موفقیت ملت و نظام‌ ما این است که بحث هدفمند‌کردن یارانه‌ها خوب پیاده شود، در واقع هم مردم باید از این طرح، خوب استقبال و حمایت کرده و هم دولتمردان فشار اقتصادی بر مردم را زیاد نکنند و آرام‌آرام در اجرای این طرح جلو بروند.

وی در پایان گفت: با تحمل و صبر در آینده‌ی نزدیک این محرومیت‌ها برطرف خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet