هدر موبایل
1389/11/06 10:37:00
سرویس سیاسی
انصاری:

رئیس‌جمهور به‌جای نامه‌نگاری به تکالیف قانونی خود عمل کند

**"جمشید انصاری" در واکنش به نامه رئیس‌جمهور در خصوص نحوه بررسی برنامه پنجم توسعه گفت: این نامه بیشتر از آنکه به دنبال حل مشکلات کشور باشد، رویکرد تبلیغی- سیاسی دارد.

نماینده زنجان و طارم در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص نامه رئیس جمهور به مجلس پیرامون نحوه بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه اظهارداشت: ایشان اگر به جای اینگونه نامه نگاری ها به بخشی از تکالیف قانونی خودشان عمل می کردند و به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت در جلسات  مجمع حضور پیدا کرده و نقطه نظرات خود در مورد مشکلات اجرایی را آنجا مطرح می کردند بهتر بود تا اینکه با نوشتن این  نامه ها، مصوبات مراجع قانونی کشور را زیر سوال ببرند.

وی افزود:به نظر می رسد برداشتی که رئیس جمهور از اختیارات مجمع و مجلس دارند در انطباق دقیق با قانون اساسی نیست چون قانون اساسی صراحت دارد که مجلس شورای اسلامی در عموم مسائل می تواند قانونگذاری کند و تنها این قوانین نباید با شرع و قانون اساسی مغایرت داشته باشد.

نماینده زنجان و طارم خاطرنشان کرد: شورای نگهبان نیز بر اساس قانون اساسی موظف است در صورت مغایرت مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی ، آنها را به مجلس ارجاع دهد و اگر مجلس بر نظر خود پافشاری کرد، بر اساس اصل 112،مجمع تشخیص مصلحت آنچه را که به مصلحت  کشور تشخیص می دهد تصویب می کند.

انصاری یادآور شد:این نامه بیشتر از آنکه به دنبال حل مشکلات کشور باشد بیشتر رویکرد تبلیغی- سیاسی دارد و رئیس جمهور با توجه به اختلاف نظرهایی که با برخی مسئولین دارند این موضوع را فرصتی برای حمله به مجلس و مجمع مغتنم دانسته اند که این نه تنها مشکلی از مشکلات مردم حل نمی کند بلکه به مشکلات کشور اضافه خواهد کرد.

وی گفت: مسائلی مثل نحوه اداره بانک مرکزی و تعیین رئیس آن،مشکل اساسی مردم نیست، مشکلی که مردم با آن مواجه هستند و مردم را عذاب می دهد نرخ بالای بیکاری است.

نماینده زنجان و طارم اظهار داشت:بهتر است دولت به جای نامه نگاری و پرداختن به بحثهای کلامی  مورد اختلاف، به حل مشکلات اصلی مردم اهتمام ورزد.

انصاری با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی ،قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام به تکالیف خود عمل می کنند، تصریح کرد:تلاش برای نشان دادن راه به این نهادها زمانی خوب است که دولت خود به وظایفش عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet