هدر موبایل
1387/05/15 10:54:00
سرویس سیاسی
رئیس جمهور در دفاع از سه وزیر پیشنهادی:

امروز دولت خود را برای اجرای طرح بزرگ تحول ساختاری در اقتصاد کشور آماده می کند

رئیس جمهور در دفاع از سه وزیر پیشنهادی کشور، اقتصاد و دارایی و راه و ترابری گفت: امروز دولت با کمک شما خود را برای اجرای طرح بزرگ تحول ساختاری در اقتصاد کشور آماده می کند.

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور افزود: اجرای این طرح بزرگ نیازمند یک انسجام و تحرک جدید در گروه اقتصادی دولت است. به همین دلیل از آقای دکتر حسینی که از متخصصین جوان، متعهد ، توانمند ، فعال و دلسوز هستند برای پذیرش این مسئولیت دعوت کردیم.

احمدی نژاد ادامه داد: شما با سابقه و زندگی وی آشنا هستید. در طول دوره همین دولت هم شاهد بودیم که ایشان بسیار با انگیزه، با نشاط و با نگاه عمیق علمی و با نگاه به افق های دور برای خدمت به انقلاب و کشور وارد کار شدند و هر جایی که مسئولیت داشتند وظیفه خود را با دقت و امانت و پیگیری جدی جلو بردند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم که با حضور ایشان در وزارت اقتصاد هم کار تحول با سرعت بیشتری پیگیری شود و هم کارهای جاری نظام وضعیت بهتری پیدا کند. امیدوارم با حضور ایشان در دولت یک نیرو و مدیر جدید به کشور و جامعه مدیران معرفی شود.

رئیس جمهور در مورد وزیر پیشنهادی راه و ترابری گفت: من تشکر می کنم از همه کسانی که در طول سال های بعد از انقلاب در دولت های مختلف و در این دوره در وزارت اقتصاد، راه و کشور خدمت کردند.

وی تصریح کرد: اما همه شما با مشکلات راه از نزدیک از دورترین روستاها تا ارتباطات داخلی و ترانزیتی آشنا هستید.

احمدی نژاد گفت: در بخش راه هم ما نیازمند یک تغییر نگاه در مجموع این وزارتخانه هستیم. شما می دانید که وزارت راه گرچه نیروهایش غالبا جزء نیروهای انقلاب و دلسوز هستند و بعد از پیروزی انقلاب هم خدمات فراوانی انجام دادند، اما نیازمند حاکمیت نگاه و برنامه ریزی علمی و دراز مدت در عرصه حمل و نقل هوایی هستیم، لذا از آقای دکتر بهبهانی که متخصص این رشته هستند و از کسانی هستند که در کسوت استادی دانشگاه همواره در خدمت انقلاب و جهت گیری های انقلاب و پیشبرد برنامه های انقلاب در دانشگاه و بیرون از دانشگاه بوده اند.

وی ادامه داد: با ایشان از سال 56 و 57 در دانشگاه بودیم و جزء معدود اساتیدی بود که از روز اول تا امروز پای انقلاب ایستاد و همواره از برنامه های انقلاب برای تحول و پیگیری آرمان های انقلاب در دانشگاه بطور جدی حمایت کرد. وی از اساتیدی است که در دوره انقلاب و تا امروز پشت و پناه و حامی دانشجویان انقلابی و متدین بود.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: زندگی پاک، صداقت، پرکاری و پیگیری از ویژگی های برجسته ایشان است، وی جزو مدیرانی است که همواره 18 ساعت در روز کار می کنند و تمامی وقت مشغول کار و پیگیری بوده و دانشگاهی که زیر نظر وی بود همواره در رتبه اول دانشکده های عمران سراسر کشور قرار داشت. وی آشنایی کامل به حوزه مسئولیت خود دارد و سه سال معاون وزیر بودند و قبلا هم در حمل و نقل تهران در کارگروه ها و برنامه های اجرایی و تحقیقاتی که مربوط به حمل و نقل و بخش راه و آهن و هوایی بوده حاضر بودند.

وی با بیان اینکه امیدوارم با حضور ایشان شاهد دو جریان و رویکرد در وزارت راه باشیم، افزود: یکی حاکمیت نگاه علمی در برنامه ریزی چه در کیفیت و اولویت بندی کارها و چه در پیگیری کارها است و انشاالله هر چه زودتر طرح های جامع راه آهن و بزرگراهی کشور را نهایی کند و با کمک شما اجرا نماید.

رییس جمهور ادامه داد: رویکرد دوم اینکه راه برای متخصصین بالای رشته راه و حمل و نقل باز شود. ما امروز صدها نفر متخصص در سطح فوق لیسانس در کشور داریم. انشاالله وی راه را باز کند که این فارغ التحصیلان با انگیزه مسلط بر علم روز وارد بدنه وزارت راه شوند و انشاالله کیفیت کار بهتر شود.

وی در خصوص وزارت کشور گفت: شما به اهمیت وزارت کشور در بخش همبستگی ملی، امنیت، پیشبرد سیاست های داخلی کشور و پیگیری برنامه ها، سیاست ها و پروژه ها به خوبی آشنا هستید.

احمدی نژاد ادامه داد: با تشکر از آقای صمصامی و سیدمهدی هاشمی که از برادران انقلابی و متعهد هستند برای مسئولیت این وزارتخانه آقای علی کردان معرفی شدند.

وی تصریح کرد: آقای کردان را همه شما می شناسید. ایشان از قبل از انقلاب در این خط بودند و از ابتدای انقلاب همواره در مسئولیت های حساس و مهم در خدمت انقلاب بودند. از آن ابتدای سینه به سینه شدن با جریانات انقلابی، منافق و مارکسیسم تا بعدها که در خدمت گزاری های برجسته از دادیاری و دادستانی تا معاون وزیر و معاون صدا و سیما و قائم مقام وزیر نفت، در خدمت انقلاب بودند.

رئیس جمهور افزود: زندگی ایشان بسیار ساده و اهل تعامل بودند. ایشان کارکردهای کشور و ارزش و همبستگی ملی و همراهی با نهادها و مجلس و کار هماهنگ را به خوبی می شناسند و کسانی که با ایشان کار کردند از مدیریت و دلسوزی و قدرت هماهنگ کنندگی وی به خوبی آشنا هستند.

وی گفت: امیدوام با حضور ایشان در وزارت کشور یک تحرک و یک هماهنگی بیشتری را در سطح کشور در جهت پیشبرد آرمان های انقلاب شاهد باشیم.

احمدی نژاد ادامه داد: من صمیمانه تشکر می کنم به خاطر تعامل بسیار خوبی که امروز بین مجلس و دولت در بخش های گوناگون است و بخاطر کار بسیار خوبی که در شناسایی و معرفی این سه وزیر انجام دادید و جلسات متعددی در کمیسیون ها و فراکسیون ها که برگزار شد. از مجلس هم همین انتظار است که با دقت و وسواس و بررسی همه جانبه وظیفه خود را انجام دهد و انشاالله به فضل الهی با رای قاطع ، دولت خدمتگزار که یار و بازوی مجلس است حمایت خواهید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet