هدر موبایل
1387/05/15 11:11:00
سرویس اقتصادی
وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی:

استفاده صحیح از منابع کشور از اهداف و برنامه های من می باشد

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در دفاع از برنامه های خود گفت: ما باید به رغم وجود مشکلات، با استفاده از توانمندی های و با همکاری یکدیگر مشکلات را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدشمس الدین حسینی افزود: سند چشم انداز 20 ساله، سیاست های کلی و برنامه های چهارم توسعه اسناد بالادستی هستند که برای تحقق آنها تلاش می کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد: تنظیم سیاست ها مستلزم تدبیر، مشورت و آرامش است، لذا تعامل با دستگاه ها و مجلس و نمایندگان می تواند در این امر راهگشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد ایران مشکلات ساختاری است که دارای ریشه های نهادی و ناشی از کاستی های سیاست گذاری است که با برنامه ریزی صحیح مبتنی بر قواعد علم اقتصاد و در نظر گرفتن شرایط و ویژگی های اقتصاد ایران قابل درمان اند.

حسینی افزود: اجرای سیاست ها نیازمند قانون و اصول کارشناسی است. استفاده صحیح از منابع کشور از اهداف و برنامه های من می باشد.

وزیر پیشنهادی گفت: برنامه هایی که تقدیم کرده ام با درک واقعیت یکساله از دوره دولت نهم است.

وی در خصوص مهار تورم گفت: اذعان دارم که مهار تورم که مشکل اقتصادی است چیزی نیست که بتوان یکساله آن را حل کرد اما می توان شعله های تورم را فرو نشاند.

حسینی تصریح کرد: انضباط مالی و مهار رشد نقدینگی همراه با هدایت آن به سوی فعالیت های مولد، تقویت سیاست های رشد بهره وری به منظور افزایش بهره برداری از ظرفیت های تولید اقتصاد و تقویت طرف عرضه، تعدیل تورم وارداتی با استفاده از سیاست های مناسب تجاری و تنظیم بازار، اتخاذ سیاست هایی برای برطرف کردن تنگناهای ساختاری از جمله اصلاح ساختار مالیاتی، گمرکی و تعرفه ای برای کاهش وابستگی درآمدهای دولت به نفت و توجه به تاثیر سیاست های ارزی در افزایش نقدینگی و تورم از جمله برنامه های من در مهار تورم می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet