هدر موبایل
1387/05/15 11:12:00
سرویس صحن
محمدیاری در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:

حسینی به مرزبندی کامل اقتصاد و سیاست قائل است

نماینده تالش در موافقت با وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: شمس‌الدین حسینی به مرزبندی کامل بین اقتصاد و سیاست قایل است.

به گزارش خانه ملت، "بهمن محمد یاری" اظهار داشت: اولین ویژگی آقای حسینی سنخیت تحصیلات ایشان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که از مطلوبیت برخوردار است.

وی افزود: سوابق پژوهشی ایشان و همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس بر مزیت ایشان از باب مطالعات اقتصادی و دریافت خرد و کلان اقتصادی افزوده است.

وی خاطرنشان کرد: دکتر حسینی برگزاری اجلاس‌های مختلف بین‌المللی را مدیریت و تجربه کرده‌اند و در جمع اقتصاد دانان کشور در بین جناح‌های مختلف از مقبولیت خاصی برخوردارند.

نماینده تالش در ادامه با اشاره به انگیزه بالای وزیر پیشنهادی و سابقه کار بالا و سوابق اجرایی وی که می تواند توانمندی های اجرایی را بالا ببرد گفت: ما در مذاکرات با ایشان در جلسات مختلف در مجلس و یا در خارج از مجلس ویژگی ممتازی در برنامه های ایشان پیدا کردیم و آن اینکه می شود گفت که ایشان به مرزبندی کامل بین اقتصاد و سیاست قایل هستند و معتقدند که مسایل اقتصادی را باید با توسل به علم اقتصاد حل نمود نه با وارد کردن مدیریت سیاسی چرا که این امر مسایل اقتصادی را تحت الشعاع قرار می دهد.

محمد یاری تاکید کرد: ما امروز در عرصه علمی، صنعتی و تکنولوژی و در حوزه های اجرایی هیچ کاستی از شرکت های دنیا نداریم اما توانایی مالی آن شرکت ها آنها را در جایگاه برتری نسبت به شرکت‌های داخلی قرار داده است.

وی افزود: توجه وزیر پیشنهادی به سرمایه گذاری در کشور از نکات بارز برنامه‌های وی است.

محمد یاری در پایان گفت: اصلاح ساختار گمرکی و تورم، هدایت نقدینگی از جمله مسایلی است که ایشان در برنامه‌هایشان مورد توجه قرار داده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet