حلول ماه ربیع الاول
1389/11/06 12:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته روابط خارجی مجلس:

صالحی فردی با سوابق علمی بالا برای تصدی پست وزارت خارجه است

**رییس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی برنامه‌های صالحی برای تصدی پست وزارت خارجه را کلی توصیف کرد و خواستار پاسخگویی وی در مورد ابعاد برنامه‌هایش شد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که علی‌اکبر صالحی فرد خوب و دارای سوابق علمی بالایی برای تصدی پست وزارت خارجه است، افزود: در عین حال چند سوال در مورد برنامه‌های ایشان مطرح است که از جمله می‌توان این مساله مورد اشاره قرار داد که برنامه‌های وی کلی است و ایشان یک نگاه منطقه‌ای و موضوع محور در سیاست خارجی ندارند.

وی ادامه داد: در سیاست خارجی باید نگاه راهبردی مورد توجه قرار گیرد و مسائلی نظیر موازنه مثبت که مربوط به دوران ملی شدن صنعت نفت است در شرایط فعلی باید تعریف کافی داشته باشد.

فلاحت‌پیشه با تاکید بر این‌که اگر نگاه موازنه مثبت آقای صالحی در سیاست خارجی در جهت نشان دادن چراغ سبز به آمریکایی‌هاست این زمینه هم اکنون فراهم نیست، خاطرنشان کرد: ایشان در زمینه مسائل انرژی هسته‌یی مقالات خوبی دارد، اما در مورد سیاست خارجی کمتر از ایشان چیزی دیده‌ایم و لذا اینها مجموعه مسائلی است که باید آقای صالحی به آنها پاسخ دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet