حلول ماه ربیع الاول
1389/11/05 19:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اردبیل:

مجلس شورای اسلامی تنها نهاد قانونگذاری در ایران است

**نماینده مردم 'اردبیل ،نیر،سرعین و نمین' در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرایند قانون گذاری و تصویب قوانین درکشور گفت : مجلس شورای اسلامی تنها نهاد قانون گذاری در ایران است و اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز قانون گذاری کند مشکلات زیادی برای کشور بوجود می آید .

محمد قاسمی در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر این که شان مجلس که باید خانه ملت باشد با ورود نهادهایی که موازی کاری می کنند پایین آمده است افزود : این وضعیت به نفع مردم ، کشور، مجلس و حتی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست .

وی وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام را برنامه نویسی ، رفع اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان و تعیین استرات‍ژی برای کشور براساس نظرات رهبر معظم انقلاب ذکرکرد و افزود : ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به بحث قانون گذاری یک بدعت است که می تواند سبب تضعیف قوه مقننه شود .

این نماینده مجلس شورای اسلامی ورودمجمع تشخیص مصلحت نظام را به بحث قانون گذاری سبب بروز مشکلات بسیاری برای کشور دانست و گفت : مجلس شورای اسلامی در برخی موارد جایگزینی را احساس می کند .

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رییس مجلس شورای اسلامی در مجمع تشخیص نظام تصریح کرد : انتظار ما از لاریجانی این است که از بدعت قانون گذاری توسط مجمع جلوگیری کرده و اگر از عهده این کار بر نمی آید اظهار نظر ومخالفت خود را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتقل کند .

این عضو فراکسیون بیمه ،بانک و سرمایه گذاری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از حامیان استقلال بانک مرکزی درمجلس بوده است ،گفت : استقلال و اقتدار بانک مرکزی تنها با اعمال مدیریت رییس جمهوری و شخصی که وی برای اداره آن تعیین می کند حفظ می شود نه با دخالت همه قوا زیرا با ورود سایر قوا به مدیریت این بانک تداخل قوا وچندمدیریتی شدن آن پیش خواهد آمد.

این نماینده پارلمان ورود رییس مجلس شورای اسلامی به بحث مدیریت بانک مرکزی را به صلاح ندانست و گفت : ایشان باید از این موضوع تبری کنند و در جایی که با اقتدار وخوب پیش می رود دخالت نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet