شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/05/15 11:59:00
سرویس کمیسیون ها
وزیر پیشنهادی راه و ترابری:

یکی از برنامه های من تقویت شبکه راه های کشور است

وزیر پیشنهادی راه و ترابری گفت: بخش حمل و نقل به عنوان شریان کشور است که هر چه این شبکه منسجم تر باشد از نظر توسعه واقتصاد رو به افزایش است، در نتیجه یکی از برنامه های من تقویت شبکه راه های کشور است.

به گزارش خبرنگار  خانه ملت، حمید بهبهانی با بیان اینکه 11 ماه وقت داریم پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم افزود: پیگیری جدی در ارتقای امنیتی و حذف نقاط حادثه خیز، اجرایی کردن و آماده سازی برای اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری تصدی گری به مردم و استفاده از همه توانمندی های بخش خصوصی از جمله برنامه های بنده می باشد.

بهبهانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عمده ترین دغدغه توسعه پایدار در سیستم حمل و نقل، افزایش بی رویه مصرف انرژی است.

وی افزود: مقوله ای که ریشه در فناوری نازل تولید ناوگان و خط مشی های غلط اقتصادی قبلی داشته و بقدری مزمن است که حل آن جز در سایه حمایت اندیشمندانه مجلس و همکاری گسترده همه دستگاه ها عملی نمی باشد.

بهبهانی خاطر نشان کرد: پایان دادن به استراتژی اتلاف انرژی و بهینه سازی تدریجی مصرف آن در بخش هدفی است بلند مدت، که از طریق مصرف انرژی های پاک تر، توجه به مزیت نسبی اشکال مرجع از نظر صرفه جویی سوخت، استفاده از فناوری های نو، تعدیل منطقی تعرفه ها و ترویج حمل و نقل عمومی حاصل می شود.

وزیر پیشنهادی ادامه داد: تشویق و حمایت از سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در زمینه نوسازی و توسعه ظرفیت ناوگان و زیربناها در چهار زیر بخش هوایی - ریلی - دریایی و جاده ای بعنوان مکمل سرمایه گذاری های انجام یافته یا در دست اجرا توسط بخش دولتی، تلاشی در جهت واگذاری تصدی گری در بخش های مختلف به بخش خصوصی - اولویت بندی و سرعت بخشیدن به تکمیل طرح های مهم زیربنایی نیمه تمام و توسعه سامانه ریلی با توجه به رسیدن بهای سوخت به قیمت واقعی طی چند سال آینده و پدیدار شدن ارزش واقعی توسعه ریلی از جمله راهکاری بنده در این برنامه می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet