هدر اصلی
1387/05/15 13:30:00
سرویس صحن
باهنر در تذکر آیین نامه ای:

تذکر آیین نامه ای مربوط به زمانی است که جلسه علنی از یک اصل قانون اساسی منحرف شود

باهنر گفت: تذکر آیین نامه ای مربوط به زمانی است که جلسه علنی از یک ماده از آیین نامه و یا یک اصل از قانون اساسی منحرف شود و بتوانند اخطار دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد رضا باهنر طی تذکر آیین نامه ای در پاسخ به تذکر توکلی بنابر تشکیل جلسه غیر علنی جهت بررسی رای اعتماد وزیر پیشنهادی کشور با استناد به ماده 188 و 103 آیین نامه در خصوص ترتیب مذاکره در مورد وزرا گفت : ماده 103 موضوع جلسه غیرعلنی را کاملاَ مشخص کرده است و این بحثی را که دوستان می کنند اگر اضطرار یا ضرورت پسوند نداشت با هر تقاضایی هر کس که تشخیص می داد که ضرورت دارد 10 نفر نماینده یا رِِئیس جمهور یا وزیر، این اتفاق می بایست می افتاد اما اضطرار کاملآ پسوند دارد، یعنی در صورت اضطرار شرط گذاشته و تشخیص دهنده این شرط رئیس جلسه است .

باهنر گفت : متاسفانه که از اخطار آیین نامه ای برای مخالفت و موافقت استفاده می شود. آقایان در این چند جمله حرفهای مخالف خود را زدند . یعنی تمام بحث هایی که کردند .

وی افزود: خواهش من هم این است که هر کسی حرفی دارد صراحتا از تریبون صحبت کند و پاسخ آن را بشنود و هم در مقابل مردم ومقابل خداوند متعال پاسخگویی حرفهای خودش باشد.

لاریجانی نیز در پاسخ گفت : چون آقای باهنر نایب رئیس هستند قبول می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet