هدر موبایل
1387/05/15 12:40:00
سرویس صحن

تذکر نادران نسبت به عدم برگزاری جلسه غیرعلنی برای بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور

"الیاس نادران" نسبت به عدم تشکیل جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "الیاس نادران" طی یک تذکر آیین نامه ای در ارتباط با تشکیل جلسه غیر علنی در مورد بررسی وزیر پیشنهادی کشور گفت: ماده 103 آیین نامه داخلی مجلس که شرایط اضطراری را برای تشکیل جلسه غیر علنی پیش بینی کرده است قائل به این بوده که رئیس جمهور یا یکی از وزرا یا ده تن از نمایندگان مجلس قدرت تشخیص اینکه آن مساله مورد بحث مساله اضطراری است و به امنیت کشور مربوط می شود یا نمی‌شود را دارند.

وی گفت: این قدرت تشخیص را به آنها داده و به آنها حق داده که تقاضای جلسه غیر علنی کنند و با همین تقاضا جلسه غیر علنی خواهد شد.

نماینده تهران گفت: ادله اینکه چرا مساله به امنیت کشور برمی‌گردد علی القائده باید در جلسه غیر علنی گفته شود. مشکل است مسایلی را که به امنیت کشور برمی گردد را در جلسه علنی بگوییم.

سپس لاریجانی در پاسخ به وی گفت: شما دارید در مخالفت صحبت می کنید؟

نادران افزود: شما ادله را می خواهید ما در جلسه علنی بگوییم؟

رئیس مجلس گفت: بگویید اشکالی ندارد. مسایلی که شما می گویید مخل امنیت کشور نیست.

لاریجانی در پاسخ به نادران که تاکید می کرد در ماده 103 آیین نامه داخلی مجلس این مساله پیش بینی نشده است، گفت: ما مشکلی نداریم.

لاریجانی افزود: شرایطی که قانون اساسی گفته است شرایط اضطراری است، شرایطی است که امنیت کشور بهم بخورد، اما این بحث شما مثل این می ماند که ما داریم دستور معمولی را پی گیری می کنیم و ده نفر از نمایندگان درخواست جلسه غیرعلنی برای شرایط اضطراری را دارند.

وی افزود: یک عقل عرفی در کشور برای اداره آن حاکم است. آقایان این مسایلی را که می خواهید بگویید در این جلسه بگویید هیچ اشکالی ندارد.

رئیس مجلس گفت: در مورد هر وزیری شما حق دارید به عنوان نماینده مطالبتان را بگویید. هر چه را که بین خود و خدایتان حق می دانید بگویید مشکلی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet