هدر موبایل
1387/05/15 10:07:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: مجلس همواره پشتیبان راه و اهداف سپاه پاسداران است

علی لاریجانی گفت: مجلس قدر همت بلند و اصیل پاسداران را در انقلاب اسلامی می‌داند و اهداف و راهشان را ستایش کرده و همیشه پیشتیبان آنها خواهد بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی به روز پاسدار اشاره کرد و افزود: پاسداران حافظان انقلاب اسلامی هستند و جوهره فکر و عمل خود را در صراط حسینی یافتند و با اتکا به چنین نماد خروشانی از تفکر اصیل اسلامی در روزهای مختلف، از ایران عزیز و آرمان‌های انقلاب به نیکوی پاسداری کردند.

وی با بیان بخشی از سخنان امام راحل درباره سپاه پاسداران گفت: این راه روشن و استقامت و جانفشانی در راه اسلام ایران باعث شد تا حضرت روح الله فرمود "من بر بازوی پاسداران بوسه می‌زنم". سپاه پاسداران با درک درست از مختصات انقلاب اسلامی و دشمنان آن نگذاشتند حوادث اسف باری که بعد از نهضت مشروطه رخ داد دوباره پس از پیروزی انقلاب اسلامی تکرار شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به 14 مرداد و سالروز صدور فرمان مشروطیت گفت: در سال 1285 مظفرالدین شاه در پی قیام ملت رشید ایران و با راهنمایی علما و فرهیختگان فرمان عدالتخواهانه صادر شد و این حرکت با راهنمایی عالمان دینی و پشتیبانی ملت ایران اصیل و پر حرکت و بر سنت‌های حسینی استوار بود، اما متاسفانه غفلت برخی خواص و موج سواری جریان‌های منحرف و کج اندیش این جریان اصیل را مصادره کرد؛ به نحوی که عالمان پیشرو در این نهضت به دار کشیده شدند و با این کار استبداد ساده قاجاری را به دیکتاتوری پیچیده و وابسته پهلوی تبدیل کردند.

لاریجانی افزود: این ستم بزرگ بر ملت در پناه ناهوشیاری برخی از خواص شکل گرفت، اما پاسداران با درس آموزی از تاریخ گذشته همیشه صراطی مطمئن را طی کردند و هم در مخاطرات داخلی و هم در دفاع مقدس با پیروی از رهبری و روحانیت در دفاع از آئین مقدس ایران عزیز سیمای به یاد ماندنی در تاریخ ایران به یادگار گذاشتند و با دلاوری خود باعث شدند امروز حکمت، منطق و صلابت انقلاب اسلامی به شیوه‌‌ای از زمامداری حق مدار در جهان پر آشوب امروز رخ نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet