شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/16 11:02:00
سرویس سیاسی
ابوترابی در نطق پیش از دستور:

نمایندگان مجلس با الهام از حضرت ابوالفضل(ع) می توانند گام های بلندی را در مسیر عزت و اقتدار ملت بردارند

ابوترابی گفت: قطعا نمایندگان سرافراز مردم شریف در مجلس شورای اسلامی با الهام از حضرت ابوالفضل العباس (ع) و تمسک به آموزه های دینی و الهام از رهنمود رهبری معظم انقلاب می توانند گام های بلندی را در مسیر عزت و اقتدار و سرافرازی ملت عزیز بردارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی روز چهارشنبه را به عهده داشت در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت ابوالفضل العباس (ع) بازوی پر قدرت ابا عبدالله الحسین (ع) و نماد پر افتخار جانبازی در راه خدا و دفاع از حریم امامت و ولایت به ملت شریف به ویژه به جانبازان پر افتخار و عزیزان گرانقدری که با بذل با ارزش ترین سرمایه خویش در راه دفاع از حریم اسلام، قرآن و میهن اسلامی و در راه روشن اطاعت از فرامین و رهنمودهای رهبر عظیم الشان و بنیانگذار والامقام انقلاب حرکت نمودند، گفت: امیدوارم با الهام از سخنان حیات آفرین و راهگشای قمر بنی هاشم بتوانیم مسیر روشن آن پرچم دار پر افتخار کربلا را ادامه دهیم و دو گوهر گرانبهای دین و امامت رهبری و زعامت را فراروی خویش قرار دهیم.

وی افزود: حقایق و آموزه های دینی در سه حوزه اعتقاد، رفتار و اخلاق باید ملاک حرکت ما باشد و رهنمود و فرامین پیشوایان معصوم دین و خلف صالح آنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مسیر حرکت ما را در عرصه ها، جریان ها و مواضع سیاسی و اجتماعی تبیین بنماید و با الهام از این دو منبع پر فروغ در مسیر اعتلاء و عظمت و پیشتازی جهان اسلام حرکت نماییم.

ابوترابی ادامه داد: برای جانبازان بزرگوار آرزوی عزت روز افزون و سلامت کامل و درک محضر حضرت ولی عصر امام زمان ارواحنا فدا را دارم. برای همسران و فرزندان برومند جانبازان گرانقدر که در خدمت سربازان راستین اسلام و مسلمین انجام وظیفه می کنند و از آرمان و عقیده و در راه آنان دفاع می نمایند و در آن مسیر گام بر می دارند آرزوی توفیق و برای عموم رزمندگان، ایثارگران و آزادگان پرافتخار و یاران پرتوان نظام آرزوی پیروزی همیشگی آرزوی توفیق روز افزون دارم.

نایب رئیس مجلس ضمن تبریک روز تاسیس نهاد علمی و فرهنگی جهاد دانشگاهی به دانشگاهیان و نیروهای فعال در این نهاد افزود: برای آنان که در دوران تولد و رشد و شکوفایی خویش برای جامعه علمی و دانشگاهی و نظام اسلامی در عرصه های مختلف بویژه میادین علمی و فرهنگی افتخار آفرینند آرزوی توفیق روز افزون داشته باشم.

وی گفت: این نهاد دانشگاهی افتخار دارد که در سال 1376 تاکنون بیش از 1225 مقاله در مجامع و انجمن های علمی، داخلی و بین المللی ارائه نموده و از 395 عنوان کتاب علمی و پژوهشی منتشر نموده است و موفق به کسب 22 عنوان جایزه برتر جشنواره بین المللی خوارزمی و 10 مورد جوایز برتر جشنواره پزشکی رازی گردیده است.

ابوترابی اظهار داشت: به علاوه پژوهشکده ها و برخی از واحدهای این نهاد که با هدف نشر و ترویج فعالیت های تحقیقاتی جهاد دانشگاهی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور تلاش نموده اند اقدام به دریافت مجوز و انتشار 13 فصل نامه علمی پژوهشی نموده که دو عنوان آن در پایگاه بین المللی (ISI) نمایه شده است که 10 درصد نشریات (ISI) کشور را به خود اختصاص داده است.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: وجود پژوهشکده هایی چون رویان در مجموعه جهاد دانشگاهی باعث کسب افتخاراتی در سطح جهانی شده که از جمله آنها می توان دستیابی به دانش سلول های بنیادی و همانندسازی را نام برد.

وی گفت: برای یکایک برادران و خواهران متهدی که در این نهاد برخواسته از انقلاب تلاش می کنند آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون دارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet