هدر موبایل
1387/05/16 11:46:00
سرویس صحن
خباز در تذکر آیین نامه ای :

دستور هفتگی مجلس باید به ترتیب وصول طرح ها و لوایح از کمیسیون ها باشد

خباز گفت: دستور هفتگی مجلس باید به ترتیب وصول طرح ها و لوایح از کمیسیون ها توسط هیات رئیسه مجلس تهیه و پس از چاپ و توزیع بر تابلوی مخصوص نصب شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدرضا خباز در تذکر آیین نامه ای با استناد به ماده 102 در خصوص دستور هفتگی مجلس گفت:دو لایحه در اختیار ماست و عنوان هر دو لایحه طرح تمدید زمان اجرای ماده 34 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور می باشد. من ابتدا تصور می کردم در این دو لایحه اشتباه چاپی رخ داده است ولی وقتی به مآخذ آن مراجعه کردم تاریخ و شماره های چاپ آنها با هم فرق می کند.

خباز ادامه داد: یکی از این دو لایحه کامل است و دیگری ناقص. چه شده است این دو لایحه با یک مضمون با دو چاپ در دو تاریخ در کمیسیون تخصصی به تصویب رسید. چرا اداره قوانین توجه نکرد؟ چرا کمیسیون مربوطه به این مساله مهم دقت نکرده است و چرا هیات رئیسه هر دو لایحه را در جعبه اعلانات قرار داده و ما هر دو لایحه را بعنوان موافق و مخالف امضا کرده ایم. حال نیز که به صحن جلسه آمدم دیدم منشی در موقع قرائت از یکی نام بردند و از لایحه دیگر نه.

وی خاطرنشان کرد: آن لایحه که در دست ماست دو تاست. الان هم که آقای حاجی بابایی اعلام کرد یکی را از ردیف خارج اعلام کرده بود. تقاضایم از شما این است که هم به کمیسیون و هم به اداره قوانین و هم به هیات رئیسه تذکر دهید که نسبت به این امر مهم وقت بیشتری صرف کنند.

خباز گفت: شایسته نیست که این مسیر از چند قسمت بگذرد و در حال حاضر در صحن علنی حذف شود.

ابوترابی نیز که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به وی گفت: اولا چون مسئولیت این امر به عهده من می باشد با خود شما در موارد مشابه مذاکره می کنیم که کدام راه بهتر است عملی شود. اما در اینگونه موارد چون موضوع این دو لایحه یکی است و هر دو در مورد تمدید ماده 34 است و لذا چون بحث کلیات نیز مطرح است یکی را بعنوان کلیات در دستور کار قرار دادند و لایحه دیگر را بعنوان پیشنهاد مطرح خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet