شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/17 09:10:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: خبرنگاران حقیقت را هم اندازه آزادی پاس دارند

رئیس مجلس در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران به همان اندازه که آزادی را پاس می‌دارند، حقیقت را نیز پاسداری کنند چون آزادی وقتی ارزش دارد که در خدمت حقیقت باشد.

به گزارش خبرگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل که در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار در محلس مجلس و با حضور خبرنگاران پارلمانی برگزار شده بود، سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: برای خبرنگار به جهت نوع کارش احترام قائلم و کار خبرنگاری را کاری ضروری و اساسی در دنیا می‌دانم.

وی افزود: در سال‌های پیش چه بسا اتفاقات مهمی رخ می‌داد ولی کسی از آن مطلع نمی‌شد اما امروز به برکت رسانه و تلاش خبرنگاران ظلم و جنایت مشکل‌تر از قدیم شده است چون خبرنگار با انتشار خبر افکار عمومی جهان را علیه ظلم و سرکشی می‌شوراند.

رئیس مجلس جایگاه خبرنگار را در عرصه‌های داخلی و بین المللی جایگاه والایی توصیف کرد و گفت: یکی از مراکز خبرساز مجلس است و در کشور ما هیچ جای دیگری به اندازه مجلس کانون تولید خبر نیست. در ایامی که مجلس جلسه ندارد به وضوح می‌بینیم که سطح روزنامه‌ها پایین می‌آید و خلاء در آن دیده می‌شود.

حدادعادل با اشاره به افزایش امکانات برای خبرنگاران در تهیه خبر و مصاحبه‌های دو هفته یکبار خود با خبرنگاران تصریح کرد: ما هم تلاش کرده‌ایم این محیط را برای خبرنگاران مساعد کنیم و در این سال آخر می‌توانم بگویم که در مجموع رابطه مجلس هفتم با خبرنگاران رابطه‌ای خوب، دوستانه، محترمانه و منطقی بوده است.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: به همان اندازه که آزادی را پاس می‌دارید حقیقت را نیز پاس بدارید. آزادی وقتی ارزش دارد که در خدمت حق قرار گیرد.

رئیس مجلس با انتقاد از برخی اخبار نادرست در ارتباط با خود در برخی از رسانه‌ها متذکر شد: در روزنامه‌ها خواندم که شورای مرکزی اصولگرایان به حداد پیشنهاد کرده به ما تعهد بده که نمی‌خواهم رئیس جمهور شوم تا تو را در سر لیست کاندیداهایمان قرار دهیم. بنده هر چه فکر کردم دیدم اصلا کسی با من چنین حرفی نزده است. نه بنده می‌خواهم رئیس جمهور شوم و نه کسی برای من شرطی گذاشته است. البته اینها مطالب مهمی نیست و نقل و نبات روزنامه‌هاست.

حدادعادل خاطرنشان کرد: انشاالله قدم قلمتان همیشه در راه حق و حقیقت به انقلاب و اسلام و مردم باشد.

وی با گرامیداشت یاد خبرنگارانی که در راه انجام وظیفه جان داده‌اند گفت: اگر توفیقی بود و ما در مجلس بعدی حضور داشتیم تلاش می‌کنیم باز هم در خدمت شما باشیم و اگر نه از شما خداحافظی می‌کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet