هدر موبایل
1387/05/16 15:52:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار هیاتی از نمایندگان مجلس عراق:

مردم عراق اجازه نقض تمامیت ارضی کشورشان را به بیگانگان نخواهند داد

بروجردی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در دیدار هیاتی از نمایندگان مجلس عراق گفت: سرزمین عراق متعلق به مردم این کشور است و آن‌ها اجازه نقض تمامیت ارضی کشورشان را به بیگانگان نخواهند داد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار بروجردی با اشاره به پیوندهای عمیق و تنگاتنگ فرهنگی - اجتماعی دو ملت گفت: سیاست اصولی ایران کمک به تحکیم و تقویت امنیت و ثبات، توسعه و پیشرفت عراق است.

وی در ادامه با ابراز نگرانی نسبت به سیاست‌های اشغالگران در جهت تجزیه عراق، به سابقه کهن تمدن این سرزمین و مبارزات انقلابی مردم عراق بر علیه استعمار خارجی اشاره کرد و افزود: سرزمین عراق متعلق به مردم این کشور است و آن‌ها اجازه نقض تمامیت ارضی کشورشان را به بیگانگان نخواهند داد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، شرایط کنونی عراق را پیچیده عنوان کرد و اظهارداشت: عبور از مرحله دشوار کنونی در عراق نیازمند خردمندی، هوشمندی، انسجام و وحدت مردم این کشور است.

وی همچنین ظرفیت مناسبات به ویژه روابط پارلمانی فی‌مابین را بسیار بیشتر از حد کنونی دانست و تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی آماده توسعه و ارتقاء سطح مناسبات پارلمانی با عراق است.

بر اساس این گزارش، عباس البیاتی نماینده مجلس عراق نیز در این ملاقات از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در دوران سخت کنونی، از دولت و مردم عراق قدردانی کرد و گفت: دولت و ملت عراق برای توسعه و پیشرفت همکاری‌های همه جانبه و دوستانه با ایران اهمیت خاصی قائل هستند.

وی با بیان این‌که عراق به هیچ کشوری اجازه ایجاد اختلاف میان این کشور و همسایگانش را نمی‌دهد، افزود: ملت عراق به هیچ کشوری اجازه زیان رساندن به همسایگان عراق از طریق این کشور را نمی‌دهد.

عضو مجلس نمایندگان عراق همچنین توسعه و تقویت روابط پارلمانی فی‌مابین، تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور و انتقال تجارب مجلس شورای اسلامی به مجلس نمایندگان عراق را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet