شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/16 16:09:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

اخوان: کمیسیون‌های مجلس بدون ملاحظه‌کاری نظارت را عمق و وسع بخشند

"نیره اخوان‌بیطرف" از کمیسیون‌های تخصصی مجلس خواست بدون رو در بایستی و ملاحظه‌کاری امر نظارت را با استفاده از مشاورین امین و متخصص، عمق و وسع بخشند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم اصفهان چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

با درود به ارواح طیبه شهداء و امام راحل و سلام و سلامتی برای مقام معظم رهبری نطق خود را شروع می‌کنم.

1 ـ ماه شعبان ماه پیامبر اعظم است و دعای شعبانیه ضمانت اجرای برکت هر کاری است چرا که با دعا و نیایش می‌توان صداقت را افزون کرد و در سوم شعبان روز تولد امام حسین (علیه السلام) اوج صداقت و خلوص را می‌توان لمس نمود. پاسداران ما در مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی با خون خویش فرهنگ حسینی را حفاظت و توسعه دادند و در چهارم شعبان ماه تولد انسانی را یادآور می‌شویم که اوج ایثارگری است و جانبازان ما با تشبه به این مرام اعضاء خویش را تقدیم انقلاب اسلامی کرده تا فرهنگ حسینی و ابوالفضل (علیهم السلام) پایدار شود.

همسران شهید و جانباز بویژه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان جهت اشاعه این فرهنگ با تحمل و صبوری تلاش نمودند آرامش را در خانواده‌ حاکم کرده تا مبادا فرهنگ ایثار و ایثارگری آسیب‌پذیر شود و در نیمه شعبان حاصل همه این ایثارگری‌ها سربازی حضرتش شده که تا آمدنش منتظر بمانند و به همه نسل‌ها بیاموزند که در مکتب انتظار اعتراض وجود دارد، اعتراض علیه سلطه و استبداد و مبارزه با نظم نوین جهانی آمریکایی.

در شعبان همه‌اش صفا و صمیمیت است، روز پنجم این ماه با یاد امام سجاد (علیه السلام) و دعای صحیفه‌اش که جان دیگری در پیکره انسان می‌دمد که خروجی آن دشمن‌شناسی و جریان‌شناسی است.

در پایان این بحث از همه دست‌اندرکاران می‌خواهم لایحه خدمات ایثارگران را با جدیت عملیاتی نموده و در مورد اشتغال ایثارگران بیش از پیش تلاش کرده و مراقبت شود تا در اجراء اصل 44 حق و حقوق ایثارگران از بین نرود.

2 ـ افتتاح خانه مشروطیت در اصفهان، احیاء تفکر دینی از انقلاب مشروطه است. در آن مقطع زمانی حضرت حاج آقا نورالله نجفی علیه رژیم استبدادی به پا خاست و رژیم ستم‌شاهی را رسوا نمود و فرزند شاه قاجار یعنی ظل‌السلطان را از اصفهان بیرون کرد. در این قطعه تاریخی با این فرایند نقش روحانیت در انقلاب مشروطه بویژه اصفهان ملموس‌تر می‌گردد و برای جوانان و نوجوانان عبرتی است که در لابه‌لای متون و انحرافات ایجاد شده با جریان‌شناسی و دشمن‌شناسی افشاگری نموده و جریان واقعی مشروطه‌خواهی را مورد بازنگری دقیقی قرار دهند. گرچه روحانیت شیعه در طول تاریخ مظلوم بوده است لیکن استقامت آنان دشمن را بی‌اعتبار کرده است. در این راستا حاج آقا نورالله از طریق رضاخان قلدر با تزریق آمپول مسموم و به شهادت می‌رسد و این مظلومیت، اقتداری ایجاد می‌کند که امروزه روز خون این شهید مسیر صحیح تاریخ را برای نسل جوان حفظ کرده است.

3 ـ مقام معظم رهبری در عید مبعث فرمودند: "اگر یک قدم عقب بنشینیم دشمن یک قدم پیشروی می‌کند" و فرمودند: "از بعثت باید استقامت را آموخت". ملت رشید انقلاب اسلامی با همین استقامت، دشمن به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی را بی‌اعتبار کرده است و مردم ایران اسلامی اجازه نمی‌دهند این جریان خدشه‌دار گردد و بر مبنای حکمت، مصلحت و عزت تفکر اسلامی خویش را توسعه می‌دهند و با تشخیص خود در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اهداف خویش را ساری و جاری می‌سازند کما اینکه در اجلاس وزرای کشورهای غیرمتعهد در تهران بر این مرام تأکید شده و همگی فرهنگ هسته‌ای ایران را مورد پذیرش قرار دادند که باید مسائل صلح‌آمیز ایران اسلامی توسعه یابد و نسبت به دخالت بیگانگان اظهار نگرانی کرده، از کشورهای غیرمتعهد بیش از این انتظار است لذا باید روشی را در پیش گیرند که مصوبات آن از مرحله حرف به مرحله عمل تبدیل گردد و اجازه ندهند برخی از کشورهای غیرمتعهد از بیرون خط گرفته و مأموریت این سازمان را خدشه‌دار سازند.

نظارت مجلس با مشی ساده‌زیستن و صرف وقت امکان‌پذیر است و الا امر نظارت با تهدید و تطمیع آسیب‌پذیر می‌گردد. حداقل در اجرای این مهم بر طبق آیین‌نامه کمیسیون‌های تخصصی باید گزارش سه ماهه خود را به اطلاع همه نمایندگان برسانند و از سفرهای غیرضرور و پرهیز کردن و بدون رو در بایستی و ملاحظه‌کاری امر نظارت را با استفاده از مشاورین امین و متخصص، عمق و وسع بخشیده درواقع نظارت بموقع و صحیح، رضایتمندی مردم را در پی دارد.

بقیه مطالب را به روزنامه‌ها می‌سپارم. فقط یک مطلب، توجه همکاران را جلب می‌کنم به سرمقاله‌ای که مدیر مسؤول محترم روزنامه کیهان نوشتند و تشکر خود را از نگارنده اعلام می‌دارم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet