خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/05/16 15:58:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع جوانان استان قم:

سازمان ملی جوانان باید محل تولید فکر و اندیشه باشد

رییس مجلس با تاکید بر این‌که سازمان ملی جوانان نهادی مردمی است، گفت: این سازمان باید محل تولید فکر و اندیشه باشد و با ارتباطی که با مراجع حکومتی برقرار می‌کند نیازهای جوانان را مرتقع سازد.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی صبح امروز چهارشنبه در جمع جوانان استان قم گفت: ما یک کشور با ثقل سنی جوان هستیم و این با توجه به شرایط کشور در عرصه‌ داخلی و خارجی، یک حسن محسوب می‌شود؛ به شرط آن‌که مراعات حال اقتضائات جوانی بشود.

وی در تامین نیازهای اولیه‌ جوانان با مشارکت خود آنها تاکید کرد و گفت: ‌این نیازها باید طبقه‌بندی شده و به ترتیب اولویت به آنها پرداخته شود.

نماینده‌ قم در مجلس شورای اسلامی هویت دینی و علمی را نیاز اساسی جوان در دنیای امروز دانست و گفت: هویت دینی نقطه‌ی مهم در زندگی یک جوان است، چرا که حیات آینده آن را تامین می‌کند.

وی اشتغال و ازدواج را اولویت بعدی در نیازهای جوان دانست و گفت: باید شرایطی را فراهم کرد تا جوانان دغدغه‌ای در زمینه، اشتغال و یا ازدواج خود نداشته باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: باید فضایی ایجاد شود که حرکت جوانان در عرصه‌ی سیاست، فرهنگ و اجتماع با مشارکت خود آنها صورت پذیرد.

لاریجانی گفت: بیشتر کارهایی که برای جوانان می‌شود، نمادین و جنبه‌ تبلیغی دارد، ولی نباید صرفا جنبه‌ نمادین داشته باشد، بلکه باید آنها را از لحاظ روحی توانمند سازد.

وی هم‌چنین با اشاره به مساله‌ اوقات فراغت جوانان گفت: نباید نگاه ما به اوقات فراغت نگاهی سست و هرز رفته باشد، بلکه باید این را در جامعه نهادینه کرد که برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت امری لازم و ضروری است.

لاریجانی با بیان این‌که مدل‌های مختلفی در زمینه اوقات فراغت در دنیا وجود دارد، گفت: ما باید از این مدل‌ها استفاده کنیم؛ مسلمان و ایرانی بودن ما نفی استفاده از مدل‌های دیگر نیست، هر چند که باید بر استفاده از مدل‌های بومی تاکید کنیم.

وی تاکید کرد: مختصات، اساس و مبانی دینی را باید در مدل‌های اوقات فراغت در نظر گرفته و به جوانان القا کنیم.

رییس مجلس  پیشنهاد داد: سازمان‌های مردم‌نهاد طرحی را آماده کنند که در آن مراکز فرهنگی و هنری در کنار مساجد تشکیل شود، تا هم جوان به سمت مسجد جلب شود و هم بنیه‌ فرهنگی خود را بالا ببرد.  مراکز فرهنگی و هنری جذاب در مساجد کشور وجود ندارد و این تاثیر خود را یقینا در فرهنگ جامعه خواهد گذاشت.

لاریجانی در ادامه سخنان خود به بحث اشتغال و ازدواج اشاره کرد و گفت: نباید در اشتغال و ازدواج جوانان با تعارف فکر و کار کنیم، تمرکز اصلی ما بر استان قم بحث پیرامون اشتغال جوانان است و این با کارهای سست امکانپذیر نیست.

وی با بیان این‌که متدولوژی که بیان کننده‌ اشتغال کشوراست کاملا شفاف و روشن است،‌ گفت: باید رونق اقتصادی در شغلی که ایجاد می‌شود مدنظر گرفته شود، و با توجه به آن سرمایه‌گذاری متناسبی برای آن صورت پذیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی هم‌چنین اظهار داشت: باید برای قم سند چشم‌اندازی تهیه شود و برنامه‌های مختلف و مهمی که سبب ارتقای جایگاه فرهنگی قم می‌شود در چارچوب آن دیده شود.

وی با اشاره به کارگروه توسعه و عمران استان قم گفت: باید از درون این کارگروه پیشنهاداتی جهت توسعه‌ی استان برای دولت و مجلس بیرون آید، به گونه‌ای که پایه‌های اقتصادی و صنعتی و گردشگری را برای قم ایجاد کند.

نماینده قم هم‌چنین با اشاره به واگذاری تیم صبا باتری به قم گفت: واگذاری این تیم هم کاری نمادین است و هم سبب انگیزه‌ جوانان شده و به فعالیت‌های آنان سمت و سو می‌دهد؛ باید کارهای پشتیبانی از این تیم با برنامه صورت پذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet