عید قربان
1387/05/17 09:42:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در دیدار با افسران سپاه :

ساختار سپاه امروز متناسب با تهدیدات است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ساختار سپاه امروز متناسب با تهدیدات است. اگر امروز سپاه بزرگ‌ترین ظرفیت موشکی منطقه را دارد به دلیل تهدیدات داخلی و خارجی است.

دکتر علی لاریجانی عصر روز چهارشنبه در دیدار با افسران سپاه علی ابن ابیطالب با تاکید بر داشتن قدرت سازمانی در برابر تهدیدات، گفت: دفاع از انقلاب نیازمند این ظرفیت است. نباید نگران حرف‌هایی که خارج از منطقه زده می‌شود، بود. ما نه اهل تعارف در دفاع هستیم و نه خواب‌آلوده؛ بلکه متناسب با تهدید عمل می‌کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران مخاطرات زیادی را پشت سر گذاشته است و مخاطرات امروز با دیروز تفاوت زیادی دارد. این مخاطرات هم نرم است، هم سخت و هم فرهنگی.

وی با بیان این‌که دشمن از شگردها و ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند، گفت: مواجه‌ امروز آمریکا و اسرائیل چیز تک‌ساحتی نیست، بلکه بازیگران زیادی در این عرصه وجود دارند.

لاریجانی در ادامه  تشکیل دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران را یک اقدام کاملا فریبکارانه دانست و

تصریح کرد: آمریکا دنبال عملیات روانی در ایران است وگرنه چرا هر کس که می‌خواهد وارد آمریکا شود، انگشت‌نگاری می‌شود.

رییس مجلس همچنین به وضعیت ایران در صحنه‌ بین‌الملل اشاره کرد و گفت: وضعیت امروز ایران در صحنه‌ بین‌الملل تک‌قطبی نیست، بلکه حالت ژله‌ای دارد.

وی وضعیت اقتصادی کشور را مهمترین دغدغه‌ی مجلس شورای اسلامی خواند و افزود: کشورهای بیگانه تمام تلاش خود را در جهت تضعیف وضعیت اقتصادی بکار خواهند بست. اگر در شرایط کنونی دولت طرحی درست برای وضعیت اقتصادی داشته باشد، می‌تواند اقتصاد و تورم را کنترل کند و قطعا مجلس در این راه با دولت همکاری خواهد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: بخشی از این تهدیدات شامل مسائل روانی، اقتصادی و فرهنگی است.

وی تاکید کرد: آنها نمی‌توانند تهدیدات نظامی داشته باشند، چون به توان نظامی ایران اذعان دارند و می‌دانند در صورت حمله به ایران با شکست مواجه خواهند شد.

نماینده‌ مردم قم افزود: تلاش مجلس بر این است که ساز و کار مناسب برای مسائل اقتصادی داشته باشد و در این راه از هر برنامه و هر طرح مشخصی جهت اصلاحات اقتصادی حمایت می‌کند و اگر ببیند آن طرح یا پیشنهاد سبب بروز تشنجات در کشور می‌شود با آن مخالفت می‌کند.

لاریجانی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم درک درستی از مسائل پیدا کرده و به وسیله‌ی آن راه‌حل مشکلات اقتصادی را پیدا کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: اولویت ما نیازهای فوری است، لذا برای مسائل اساسی جلسات گذاشته و آنها را سامان دادیم. در مورد مشکلی که در آموزش و پرورش به وجود آمد نیز وزیر آموزش و پرورش را احضار کردیم و برخی مسائل را اصلاح نمود، اما هنوز در مباحث مالی مشکلاتی است که امید است رفع شود.

در ادامه علی لاریجانی با حضور در جلسه‌ بررسی طرح احداث قطار شهری قم، راهکارهای تسریع در جهت اجرای این پروژه را بررسی و اقدامات لازم را در این زمینه به مدیران پروژه گوشزد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet