شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/18 01:05:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: مراکز و مراجع اسلامی باید جلوی عوام‌زدگی را بگیرند

علی لاریجانی، چهارشنبه شب در دیدار اعضای موسسه مهدویت گفت: مهدویت موضوع پرظرفیتی برای تبادل افکار است که باید به درستی تبیین شود زیرا فضای امروز دنیا به گونه‌ای است که این موضوع می‌تواند مردم را به خود جذب کند.

  رییس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: امروز یک‌سری ایده‌آل‌ها در بشر امروز موج می‌زند و زمانی که نمی‌توانند ایده‌آل‌ها را به موارد آرامش‌بخشی تبدیل کنند، یک‌سری چیزهایی بدلی تولید می‌کنند.

علی لاریجانی، ادامه داد: موضوع مهدویت سبب شناخت تفکر ایرانی می‌شود، به خصوص آن‌که دشمنان درصدد هستند تفکر شیعی را به تفکر صهیونیستی قرابت دهند.

وی با اشاره به گسترش تفکر اسلامی در داخل و خارج از کشور گفت: در خارج از کشور معرفی مکتب اسلام با ابعاد مختلف آن باید به گونه‌ای باشد که مردم در مناطق مختلف آن را بفهمند. در داخل هم نیازمند آن هستیم که تفکر مهدویت با اصول و مبانی خودمان، به نحو صحیح ارزشیابی شود.

رییس مجلس با اشاره به استنباط‌های مختلفی که از تفکر مهدویت می‌شود، تصریح کرد: زمانی تفکر مهدویت را با گوشه‌نشینی و انزوا مخلوط می‌کردند، درحالی‌که تفکر اصیل روحانیت این نبود، بلکه مهدویت سبب حرکت در انقلاب شد. در برخی افراد که داد مهدویت می‌زنند، نیز نوعی ساده‌انگاری دیده می‌شود. حتی برخی جهانی‌سازی را با مهدویت یکی گرفتند.

او افزود: این‌گونه افراد می‌گویند ما از جهانی‌سازی یک پله بالاتریم، درحالی‌که جهانی‌سازی تصویب‌کننده دمکراسی لیبرال است و اگر طبق گفته این ساده‌اندیشان یک پله بالاتر باشیم، درست وسط جهنم هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، خواستار نگاه همه‌جانبه و عمیق به مهدویت شد و ادامه داد: مسئله مهدویت و حتی مفاهیم اسلامی باید در حوزه‌های علمیه موردکاوش قرار گیرد و مراکز و مراجع اسلامی باید جلوی عوام‌زدگی را بگیرند.

وی مقدمات زمینه‌سازی ظهور را ایجاد تحول در درون خود دانست و ادامه داد: دستمالی مفاهیم فاخر اسلامی ستم بزرگی است. این‌جا است که پژوهشکده‌ها باید وارد شده و حریم استفاده از مفاهیم را مشخص کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی لاریجانی هم‌چنین در دیدار با اصناف استان قم به بررسی مشکلات آنان پرداخت.

وی در این دیدار گفت: باید مجموعه استان با صنوف ارتباط برقرار کرده و پیشنهادات سازنده آنان را به خصوص در وضع قوانین راجع به صنوف به مجلس منتقل کنند.

نماینده مردم قم در مجلس در مورد اختلاف مجمع امور صنفی با سازمان میراث فرهنگی گفت: هتل‌ها و مراکز پذیرایی ماهیت صنفی دارند و قانونا باید زیر نظر مجمع امور صنفی باشند. گردشگری باید تأسیسات بزرگ گردشگری را ساماندهی کند.

او با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری درباره سپرده‌شدن کارها به مردم گفت: فضای کشور آماده این‌کار نیست.

لاریجانی با اشاره به سخنان رییس مجمع امور صنفی که بیان کرد ما با به‌کارگیری کم‌ترین بازرس، بیش‌ترین بازرسی را انجام داده‌ایم گفت: این فکر که با استخدام نیروی زیاد کار پیش می‌رود اشتباه است.

وی روش تعزیرات را، اشتباه خواند و گفت: ما مخالف برخورد با متخلفان نیستیم بلکه باید قانون تعزیرات اصلاح شود، حالا چه در مجمع تشخیص مصلحت نظام و چه در مجلس روی آن بحث شود تفاوتی نمی‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet