عید سعید فطر
1387/05/18 12:04:00
سرویس فرهنگی

نایب رییس اول کمیسیون اصل نود : خبرنگاران عیون بیدار و هوشیار نظام اجتماعی هستند

نایب رییس اول کمیسیون اصل نود قانون اساسی در پیامی ، خبرنگاران را عیون بیدار و هوشیار جامعه معرفی کرد و روز خبرنگار را یادآور تلاش ها ، زحمات و خدمات آنان دانست .

   محمد ابراهیم نکونام در پیام خود گفت : پدیده خبر ، تولید و انعکاس آن به مثابه یکی از اصلی ترین نیازهای هر نظام اجتماعی بوده و خبرنگاران در حقیقت عیون بیدار و هوشیارآن خواهند بود که این مهم مسوولیت خطیر و سرنوشت ساز این حرفه را دوچندان نموده و مسوولیت های تاریخی را متوجه آن ساخته است .

   وی افزود:  قلم سلاح برنده آگاهی بخشی و فرهنگ سازی و اعتلای فکر و اندیشه جامعه است و نفوذ کننده به دخمه های تاریک قانون گریزی و شناساننده حوزه های جهل و جهالت و همراه با دانش ، رسواکننده افکار تفرعنی و استکباری است .

   نایب رییس اول کمیسیون اصل نود قانون اساسی خاطرنشان کرد: بعد از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی ، همواره خبر و خبرنگاری در جایگاه ویژه ای قرار داشته و در دوران دفاع مقدس خاطرات مجاهدت های رزمندگان و سرداران رشید سپاه اسلام توسط همین گروه در تاریخ ایران و جهان ثبت و ضبط گردید.

   نکونام افزود: تاریخ و حافظه انقلاب اسلامی خاطره شهدای گرانقدر اصحاب خبر در دوران دفاع مقدس ، شهدا ی خبرنگار در مزار شریف افغانستان به دست طالبان ، اسارت آنها به دست نیروهای غاصب رژیم صهیو نیستی و غیره ... را هرگز فراموش نخواهد کرد .

   وی هفدهم مردادماه را یادآور مجاهدت ها و تلاش های خستگی ناپذیر این قشر شریف ، زحمت کش و بی ادعا دانسته و روز خبرنگار را به تمامی اصحاب شریف خانواده خبر تبریک و تهنیت گفته است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet