هدر موبایل
1387/05/19 08:48:00
سرویس صحن

رییس جمهور لوایح عضویت ایران در 8 مجمع بین‌ المللی را تقدیم مجلس کرد

رئیس جمهوری اسلامی ایران هشت لایحه عضویت ایران در مجامع و نهادهای بین‌المللی را برای طی مراحل قانونی، ، تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، "محمود احمدی نژاد" این لوایح را که پیش از این بنا به پیشنهاد معاونت حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور به تصویب هیئت وزیران رسیده بود، با هدف گسترش حضور فعال کشور در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و بهره‌گیری از آن در جهت تأمین منافع ملی و ارتقاء همگرایی منطقه‌ای و جهانی، تقدیم مجلس کرد.

در همین راستا، لایحه عضویت کشور در اتحادیه تعرفه‌ای حمل و نقل بار با راه‌آهن اروپا - آسیا از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که بر اساس آن به دولت (وزارت راه و ترابری) اجازه داده می‌شود به عضویت این اتحادیه درآید و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک، اقدام کند.

همچنین لایحه عضویت کشور در اتحادیه جهانی بهره‌برداران هسته‌ای نیز تقدیم مجلس شد که به موجب آن دولت اجازه می‌یابد نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک، اقدام کند.

بر همین اساس، لوایح عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون هیدروگرافی منطقه‌ای ناحیه دریایی راپمی (وزارت راه و ترابری)، برنامه کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام مدیترانه(وزارت جهاد کشاورزی)، فدراسیون بین‌المللی اتحادیه زنبورداران(وزارت جهاد کشاورزی)، انجمن همکاری منطقه‌ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند، فدراسیون بین‌المللی آموزش اولیاء (وزارت آموزش و پرورش) و انجمن بین‌المللی علوم باغبانی(وزارت جهاد کشاورزی) نیز برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شدند که به موجب همه آنها دولت اجازه می‌یابد تا نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک، اقدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet