هدر موبایل
1387/05/19 13:52:00
سرویس صحن

لایحه پذیرش اصلاحیه اساسنامه‌ سازمان بهداشت جهانی تقدیم مجلس شد

رئیس جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی و اجرای اصلاحات منطبق با آخرین استانداردهای جهانی، لایحه پذیرش اصلاحیه مواد ۲۴ و ۲۵ اساسنامه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر افزایش تعداد اعضای هیئت اجرایی این سازمان را جهت طی مراحل قانونی، تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی و اجرای اصلاحات منطبق با آخرین استانداردهای جهانی، لایحه پذیرش اصلاحیه مواد 24 و 25 اساسنامه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر افزایش تعداد اعضای هیئت اجرایی این سازمان را جهت طی مراحل قانونی، تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس اصلاحیه ماده 24 این اساسنامه، شورای بهداشت جهانی از 34 نفر که توسط همین تعداد از اعضا تعیین شده باشد، تشکیل می‌شود و مجمع عمومی بهداشت، با در نظر گرفتن توزیع جغرافیایی عادلانه، اعضایی را که مجاز به تعیین شخصی برای خدمت در شورا باشند، انتخاب خواهد کرد، مشروط بر اینکه حداقل سه عضو از اعضای مزبور از هریک از سازمان‌های منطقه‌ای ایجاد شده انتخاب شوند.

همچنین هر یک از این اعضا باید شخصی را که از لحاظ فنی در مسائل بهداشت صلاحیت‌دار باشد برای عضویت در شورا تعیین کند و این شخص می‌تواند جانشین‌ها و مشاورهایی را به همراه داشته باشد.

طبق لایحه فوق، در اصلاحیه ماده 25 اساسنامه سازمان بهداشت جهانی آمده است که این اعضا برای مدت سه سال انتخاب خواهند شد و انتخاب مجدد آنها نیز مجاز است مشروط بر اینکه از اعضایی که در اولین اجلاسیه مجمع عمومی بهداشت پس از لازم‌الاجرا شدن اصلاحیه این اساسنامه که تعداد اعضا را از 32 به 34 افزایش می‌دهد، انتخاب می‌شوند کوتاه مدت‌تر شود به نحوی که انتخاب حداقل یک عضو از هر سازمان منطقه‌ای در هر سال را تسهیل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet