هدر موبایل
1387/05/19 14:31:00
سرویس بین الملل

سروری: هدف غرب از تحریم‌های جدید، بالا بردن قدرت چانه زنی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحرکات اخیر غرب برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در جهت بالا بردن قدرت چانه زنی ۱+۵ در مذاکرات است.

"پرویز سروری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص افزایش فشارهای کشورهای غربی علیه ایران پس از پاسخ به بسته پیشنهادی غرب اظهار داشت: پس از انعطاف و عقلانیتی که گروه 1+5 در مذاکرات اخیر از خود نشان داد، از سوی آمریکا و مجامع صهیونیستی تحت فشار زیادی قرار گرفت و نتیجه اینکه ما شاهد این برخوردهای دوگانه از سوی اتحادیه اروپا هستیم.

وی با بیان اینکه در بسته پیشنهادی غرب ضرب‌الاجلی برای پاسخ دادن تعیین نشده بود، گفت: اقدامات بعد از ارائه بسته پیشنهادی در واقع بر اثر فشارهایی است که برای بالا بردن قدرت چانه زنی 1+5 در مذاکرات اعمال می شود.

سروری تاکید کرد: نه مسئولین و نه مردم ما سخنی مبتنی بر تهدید و زور را نخواهند پذیرفت و اقدامات در جهت تحریم ایران خسارات و ضررهای بیشتری را متوجه اروپایی ها خواهد کرد.

نماینده تهران گفت: متاسفانه اروپایی ها تسلیم فشارهای بیرونی می شوند اما ما امیدواریم رفتارهای منطقی اخیر آنها باز هم استمرار یابد تا این موضوع به نتیجه قطعی خود یعنی بازگشت پرونده هسته ای ایران به آژانس برسد.

وی تاکید کرد: اقدامات اخیر اروپا را رفتاری منطقی نمی دانیم و معتقدیم این اقدامات تنها بن بست را تنگ تر و برون رفت را مشکل تر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet