هدر موبایل
1387/05/20 11:44:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"علی لاریجانی"رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت جزییات تذکرات قرائت شد به این شرح است:

- تذکر نادران نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر به رئیس جمهور در خصوص دستور رفع موانع توسعه مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری بین ایران و مالزی توسط دستگاههای اجرای ذیربط.

- تذکر پولادی نماینده ایلام، مهران، ایوان و چرداول به رئیس جمهور در خصوص دستور پیگیری  اجرای مصوبات سفر دوم  هیات دولت به استان ایلام بخصوص حمل ونقل، آب و خاک.

- تذکرات نجف نژاد نماینده بابلسر به رئیس جمهور در خصوص دستوراحداث جاده ساحلی بهنمیر و به وزیر نیرو در خصوص ضرورت رفع مشکل آب آشامیدنی بهنمیر و کله بست.

- تذکر آقازاده دافساری و کوچکی نژادارم نمایندگان رشت به وزیر نیرو در خصوص بررسی علت عدم پیشرفت طرح آبفای شهرستان رشت.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به وزیر نیرو در خصوص رفع مشکل خاموشی های مکرر برق مناطق مختلف شهرستان تاکستان و تامین آب آشامیدنی تعدادی از روستاهای شهرستان تاکستان از جمله شنتق علیا - جعفرآباد و کورچشمه؛ به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات معوقه فرهنگیان و به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در روکش آسفالت جاده  بین شهر ضیاء آباد  و خرمدشت.

- تذکر قاسمی کولک نماینده لاهیجان و سیاهکل به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در مطالعه و احداث محور سیاهکل - دیلمان -کلشیم استان گیلان.

- تذکر محمدی نماینده اردبیل، نیر و نمین به وزیر راه و ترابری در خصوص رسیدگی به ضعف مدیریت  و وضعیت نابسامان اداره کل راه و ترابری استان اردبیل.

- تذکرات احمدی بیغش نماینده شازند به وزیر راه و ترابری در خصوص پرداخت حق مالکیت مالکان مزارع  قرار گرفته در مسیر ریل راه آهن غرب، خارج نمودن ریل قطار از داخل شهر و احداث کنارگذر اکبرآباد و اصلاح جاده شاندیز به پل دوآب و به وزیر کار و اموراجتماعی در خصوص لزوم جلوگیری از اخراج بی رویه کارگران از کارخانه ها و مجتمع های صنعتی منطقه شازند.

- تذکر رضایی کوچی نماینده جهرم، شبانپور نماینده مرودشت و ارسنجان، دهقان ناصرآبادی نماینده کازرون، پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان، صفایی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر، محمدجانی نماینده آباده،بوانات و خرم و دوگانی آغچغلو نماینده فسا به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی.

- تذکرات آجرلو نماینده کرج به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت سرانه های مدارس از ابتدای سال 86 تاکنون در کرج و به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص ضرورت تعمیر خوابگاههای دانشگاه تربیت معلم کرج با توجه به مصوبه هیات دولت.

- تذکر اسداللهی نماینده تربت جام و تایباد و حسینی نماینده فریمان و سرخس  به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص رعایت مقررات و ضوابط برای تعیین مدیران کاروانها ی حج و زیارت و عدالت در توزیع و اختصاص سهمیه به کاروانها.

- تذکر سلیمی نماینده محلات و دلیجان به وزیر صنایع و معادن در خصوص ضرورت توجه به قشر محروم و مستضعف در سفرهای استانی و عمل به وعده های داده شده.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در پیگیری تصویب نهایی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سمنان.

- تذکرات سازدار نماینده مرند و جلفا به وزرای مسکن و شهرسازی و بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص انتخاب محل احداث بیمارستان شهر مرند؛

- تذکر زنجانی نماینده نقده و اشنویه به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص رفع مشکلات،  کمبود پزشک و تامین تجهیزات لازم بیمارستانهای نقده و اشنویه .

- تذکر سنایی نماینده نهاوند به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص رفع نارسایی و کمبود امکانات ضروری بیمارستان آیت اله علیمرادیان نهاوند.

- تذکرات سپه اجیرلو نماینده پارس آباد و بیله سوار به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تسریع در ابلاغ اعتبار تخصیصی برای ادامه کار بیمارستان 120 تختخوابی پارس آباد و تجهیز و تکمیل بیمارستان بیله سوار؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص تخصیص اعتبار لازم برای تعریض ودو خطه نمودن جاده های مواصلاتی پارس آباد و بیله سوار و راه اندازی فرودگاه پارس آباد؛ به رئیس جمهور در خصوص دستور صدور ابلاغیه لازم برای شهر شدن بخش تازه کند قدیم و به وزیر نیرو در خصوص تخصیص اعتبار لازم برای شبکه های آبیاری پایاب سد خداآفرین.

- تذکرات اخوان نماینده تفرش و آشتیان به وزیر نیرو در خصوص تامین آب شرب روستاهای آشتیان و به  

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توجه بیشتر به محرومیت روستاهای رودبار تفرش.

- تذکرات جانی عباسپور نماینده بوئین زهرا و  آوج به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به برخورد نامناسب اداره منابع طبیعی با کشاورزان شهرستان بوئین زهرا و به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص ضرورت تغییر منطقه رزمایش از مناطق مسکونی بوئین زهرا به مناطق دیگر.

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک والبرز به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص رسیدگی و رفع مزاحمت و تصرف عدوانی از زمین های کشاورزی و مراتع اهالی روستای توداران بخش آبیک و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در رسیدگی به وضعیت کارگران شرکتهای ناز نخ  مه نخ  و  پوشینه بافت قزوین.

- تذکر میگلی نژاد نماینده بوشهر، گناوه و دیلم به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم پرداخت مطالبات معوق پرسنل آموزش و پرورش استان بوشهر.

- تذکر صبورآقچه نماینده اردبیل، نیر و نمین به وزیر راه و ترابری در خصوص تامین اعتبارمورد نیاز راه آهن میانه اردبیل و جلوگیری از تعطیلی طرح.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet