هدر موبایل
1387/05/20 14:14:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: سپاه هرگز از زیربار مسئولیت شانه خالی نکرد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از دستگاه‌ها در کار اصلی خود دچار خواب آلودگی می شوند در حالی که سپاه هرگز اینچنین نشد و از زیربار مسئولیت شانه خالی نکرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" ظهر امروز یکشنبه در همایش هادیان سیاسی و مسئولان سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینکه سپاه همواره در حرکت های انقلابی اسلامی از تیزبینی برخوردار بوده است گفت: هر وقت یاد انقلاب می افتیم ناخودآگاه سپاه در اذهان شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: کمتر دستگاهی در کشور وجود دارد که چنین ویژگی داشته باشد، چرا که سپاه کلیتی از نظام را رصد می‌کند که حفظ آن نیز مسئولیتی سنگین در بردارد.

علی لاریجانی با اشاره به آشوب‌های ابتدای پیروزی انقلاب و توانمندی سپاه در حضور در عرصه‌ها خاطرنشان کرد: سپاه استوانه اصلی در مبارزه با جریان بنی صدر بود و در دفاع مقدس سپاه یک رکن اساسی بود و باید گفت که سپاه همیشه در وسط میدان بوده است.

وی تاکید کرد: سپاه خصوصیاتی را بوجود آورد که به اصالت سپاه کمک کرد و تاثیراتی در کل کشور پدید آورد.

رئیس نقطه قوت سپاه را در جهاد خواند و گفت: جهاد در این نهاد انقلابی زنگ نزده و همچنان شفاف است.

نماینده مردم قم افزود: سپاه هرگز دچار نسیان در ماموریت‌های خود نشد و پس از دفاع مقدس ورزیدگی ذهنی خود را حفظ نمود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز کارهای بزرگی برعهده قرارگاه های سپاه است گفت: بسیاری از دستگاه ها در کار اصلی خود دچار خواب آلودگی می شوند در حالی که سپاه هرگز اینچنین نشد و از زیربار مسئولیت شانه خالی نکرد.

لاریجانی افزود: افراد و نهادهایی همچون ویترین برای استفاده از پیروزی وجود دارند و نهادها و انسان‌هایی نیز وجود دارند که از خود هزینه می‌کنند تا آرمانی پابرجا بماند و این افراد هستند که چرخ زمانه را به حرکت درمی آورند.

وی اظهار داشت: کشورهای بزرگ در دنیا کم نیستند اما عنصر اصلی که آنها را وارد میدان کند وجود ندارد لذا قدرت روی کاغذ هستند و در میدان جبون هستند در حالی که سپاه نه تنها هراس ندارد بلکه عنصر تاثیرگذار در میدان است.

رئیس مجلس با اشاره به تغییر شرایط از لحاظ اقتدار در دنیای امروز گفت: زمانی قدرت نظامی سپس تئوری قدرت اقتصادی شرایط اقتدار را پدید می آورد اما امروز اقتدار به آن برمی گردد که چقدر می توان بر اراده دیگران تاثیر بگذارید.

وی رسوخ فرهنگ دینی و اسلامی، تمسک به راه امام راحل، اطاعت محض از رهبری، رصد کردن کلیات انقلاب و داشتن پیچیدگی ذهنی و رشد عقلی در برخورد با مسایل انقلاب را از دلایل استواری سپاه برشمرد و گفت: امروز بالندگی سپاه در پناه همین اصول است که بایستی همواره مدنظر باشد.

رئیس مجلس با اشاره به وجود برخی سطحی نگری‌ها در جامعه بیان کرد: سپاه باید بتواند این غبارها را کنار بزند و به عمق برسد، مانند وقتی که شهید مطهری کتاب مساله حجاب را تالیف نمود و عنوان کرد که حجاب مانعی برای حضور زنان در جامعه نیست و در واقع از سطح به عمق اشاره کرد و شما باید با تکیه به مقام معظم رهبری این راه را ادامه دهید تا به اصل برسید.

وی به سپاه و سپاهیان توصیه کرد تا همان مسیر فهم مسایل را دنبال کنند و در موضوع دشمن شناسی با ورزیدگی کامل به اقتضاء زمانه دشمن را بشناسند.

لاریجانی با بیان اینکه امروز بازیچه هایی همچون صدام به کنار رفته اند و دشمن خود مستقیما وارد میدان شده است گفت: این مصاف یک مصاف ساده نیست و حریف از شگردهای مختلف استفاده می‌کند و به نظر من شرایط فعلی از پیچیدگی خاصی برخوردار است.

وی تاکید کرد: شما باید بدانید که مساله دشمنان نه موضوع هسته‌ ای و نه موضوع حقوق بشر است بلکه مشکل آنها این است که ایران امروز تبدیل به یک قدرت در منطقه گردیده است. تا آنجا که وزیر دفاع آمریکا اذعان داشت ایران موازنه منطقه را برهم زده است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا در منطقه به بن بست رسیده است و تئوری اغتشاش راهگشا را در پیش گرفته که آن نیز اشتباه است.

لاریجانی افزود: در شرایط فعلی باید سنت حسنه سپاه را شمول دهیم و وحدت ملی کشور را بسط داده و به مسایل اصلی کشور رسیدگی کنیم چرا که توجه به مسایل مردم از دیگر نکات مهم است و غفلت از آن موجب ضرر و زیان است و باید با یک مدیریت عاقلانه مشکلات اقتصادی مردم را کاهش داد.

وی استراتژی مجلس هشتم را تمرکز بر مسایل اصلی و حاکم کردن فرهنگ قانونگرایی خواند و گفت: در خصوص رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی، قبول داریم در برخی وزرای پیشنهادی نواقصی وجود داشت ولی ضرر نبود وزیر در وزارتخانه ای همچون وزارت اقتصاد به مراتب بیشتر است.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم این دوره از مجلس را به نیکویی سپری کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet