هدر اصلی
1387/05/20 12:52:00
سرویس صحن

کلیات لایحه خروج واگذاری اموال عمومی از شمول قوانین مالک و مستاجر تصویب شد

مجلس کلیات لایحه مستثنی شدن شهرداری‌های کشور در واگذاری قسمتی از پارک‌ها، میادین و اموال عمومی از شمول قوانین مربوط به مالک و مستاجر را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی کلیات لایحه مستثنی شدن شهرداری های کشور در واگذاری قسمتی از پارک‌ها، میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قوانین مربوط به مالک و مستاجر پرداختند و کلیات این لایحه را با 122 رای موافق و 56 رای مخالف به تصویب رساندند.

در مقدمه این لایحه آمده است با عنایت به ضرورت تسهیل و بهبود عرضه خدمات شهری و با توجه به وحدت نیازهای شهری در تهران و سایر شهرها و به منظور سرعت بخشیدن به روند امور شهری و حفاظت از اموال عمومی و بیت المال در کلیه شهرهای کشور و برای رفع تبعیض بین شهرداری‌های مختلف کشور، لایحه مزبور جهت طی تشریفات قانونی تقدیم می‌شود.

در صورت تصویب نهایی، براساس ماده واحده این لایحه از تاریخ تصویب این قانون، به شهرداری های کشور اجازه داده می شود در واگذاری قسمتی از پارک‌ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان، با عقد قرارداد به اشخاص حقیقی یا حقوقی با رعایت مصالح عمومی و دریافت اجاره بهای مناسب صرفا براساس مقررات قانون مدنی اقدام نمایند.

این گونه واگذاری ها از شمول قوانین خاص مربوط به روابط مالک و مستاجر خارج می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet