خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/05/21 16:12:00
سرویس کمیسیون ها

تصویب کلیات دو لایحه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه امروز دوشنبه خود سه لایحه را بررسی کرده و کلیات دو لایحه را مورد تصویب قرار داد.

به گزارش خانه ملت، در این جلسه بررسی کلیات لایحه اصلاح ماده یک قانون برنامه چهارم توسعه به منظور تسویه بدهی دولت به بانک ها مراعا ماند.

دولت درلایحه فوق پیش بینی کرده است معادل ارزی 35 هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای بازپرداخت بدهی دولت به بانک ها اختصاص یابد که اعضای کمیسیون پس از استماع نظرات به دلیل در دست تدوین بودن لایحه جامع دیگری در دولت که درخواست فوق را نیز پوشش می دهد و همچنین مغایرت با قانون برنامه و ایرادات ساختاری در تدوین، لایحه فوق را مراعا گذاشت.

براساس این گزارش، کلیات لایحه اصلاح ماده 60 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 1380 به تصویب اعضا کمیسیون رسید.

طبق لایحه دولت ماده 60 تغییر یافته و وزارت کشور اجازه می یابد که تعرفه خدمات سجلی و کارت ملی را براساس خدمات قابل ارایه تنظیم و پس از تصویب هیات وزیران اقدام به وصول مبالغ تصویب شده و واریز به خزانه کشور کند.

همچنین در این جلسه کلیات لایحه الحاق یک تبصره به ماده 177 تنفیذی قانون برنامه سوم موضوع ماده 129 قانون برنامه چهارم نیز به تصویب رسید.

لازم به ذکر است که در پایان جلسه، رای گیری جهت تعیین روسای کمیته های اجتماعی و اقتصادی برگزار و آقایان شهرزاد و تابش به عنوان روسای این کمیته ها انتخاب شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet