هدر موبایل
1387/05/21 17:21:00
سرویس بین الملل
رییس مجلس در دیدار نخست‌وزیر کردستان عراق:

سیاست ایران، کمک به ایجاد امنیت و آرامش پایدار در عراق است

رییس مجلس گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران کمک به ایجاد امنیت و آرامش پایدار، توسعه و پیشرفت اقتصادی عراق است.

به گزارش خانه ملت، نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق پیش از ظهر امروزدوشنبه با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بارزانی در این دیدار ضمن تبریک انتخاب دکتر لاریجانی به سمت رییس مجلس شورای اسلامی برای وی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این دیدار لاریجانی با اشاره به مناسبات تاریخی و پیوندهای دیرین دو ملت ایران و عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد از همه ظرفیت‌ها و امکانات اقتصادی، صنعتی و سیاسی جهت کمک به ملت عراق استفاده کند.

رییس مجلس شورای اسلامی هم چنین با اشاره به شرایط حساس کنونی عراق بر لزوم وحدت و انسجام همه گروه‌های سیاسی عراق برای عبور از مرحله دشوار کنونی در این کشور تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش آمریکا برای تثبیت حضور در منطقه و عراق در قالب امضای توافقنامه امنیتی گفت: آمریکا به دنبال ایجاد مشروعیت سیاسی برای توجیه حضورش در منطقه است.

رییس مجلس شورای اسلامی هم چنین خواستار مقابله با فعالیت گروه‌های تروریستی در کردستان عراق شد و حضور آنها را به زیان امنیت عراق و منطقه دانست.

براساس این گزارش نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه و تحکیم روابط فی مابین تاکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران امکانات و توانایی‌های اقتصادی صنعتی فراوانی دارد که می‌تواند کمک موثری برای توسعه اقتصادی عراق باشد.

وی تصریح کرد: علی‌رغم فعالیت زیاد شرکت‌های ایرانی در کردستان عراق هنوز عرصه‌های فراوانی برای فعالیت این شرکت‌ها وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

بارزانی با قدردانی از حمایت‌ها و کمک‌های موثر جمهوری اسلامی ایران از ملت عراق در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند در روند توسعه روابط دوستانه عراق با ایران خللی ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet