هدر موبایل
1387/05/22 07:29:00
سرویس بین الملل
رییس‌جمهور الجزایر در دیدار با دکتر لاریجانی:

پایداری مواضع ایران مورد ستایش همه ملت‌هاست

رییس‌جمهور الجزایر گفت: عملکرد و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمایت از مردم فلسطین مورد ستایش همه ملت‌هاست.

به گزارش خانه ملت، عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس‌جمهور الجزایر، بعد ازظهر روز دوشنبه با دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رییس‌جمهور الجزایر در ابتدای این دیدار، انتخاب دکتر لاریجانی را به ریاست مجلس شورای اسلامی تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتراکات عمده تهران و الجزیره، به ویژه دیدگاه مشترک دو کشور در خصوص مسائل جهان اسلام و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، از زمینه‌های فراوان همکاری دو کشور سخن گفت و اظهار داشت: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و الجزایر با داشتن موقعیتی ممتاز و استراتژیک در دو منطقه مهم خلیج‌فارس و دریای مدیترانه از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای ارتقای سطح مناسبات برخوردارند و ما امیدواریم سفر جناب عالی منشاء همکاری‌های وسیع دو کشور باشد.

وی در این راستا همکاری کشورهایی مثل ایران و الجزایر را در راستای منافع جهان اسلام و منطقه دانست و خاطر نشان کرد: همکاری و نقش آفرینی کشورهایی مثل ایران و الجزایر در منطقه می‌تواند شرایط جدیدی را در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی خلق کند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع بهره‌برداری ایران از فن‌آوری صلح‌آمیز هسته ای اشاره کرد و ضمن مرور روند مذاکرات تهران با اعضای گروه 1+5، تصریح کرد: ما در مذاکرات حسن نیت خود را نشان داده‌ایم و آماده‌ایم ضمن برخورداری از حق خود دغدغه آنان را رفع کنیم.

در ادامه این دیدار، رییس‌جمهور الجزایر که تنی چند از وزرای این کشور وی را همراهی می‌کردند، از ایران به عنوان نماینده تمدن عمیق ایرانی و اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: شما نماینده یک تمدن غنی ایرانی هستید که با تمدن اسلامی عجین شده است و جهان غرب باید این تمدن را به درستی بشناسد و به آن احترام گذارد.

وی سپس از عملکرد و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمایت از مردم فلسطین قدردانی کرد و گفت: حمایت ایران از مردم فلسطین و مخالفت با اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی اگرچه از سوی قدرت‌های غربی محکوم می‌شود؛ لکن اگر به ملت‌ها مراجعه شود، همگان خواهد دید که پایداری مواضع ایران مورد ستایش همه ملت‌هاست.

رییس‌جمهوری الجزایر همچنین ضمن حمایت مجدد کشورش از حقوق هسته‌ای تهران اظهار امیدواری کرد که با مذاکرات کنونی این مشکل از راه‌های دیپلماتیک حل می‌شود.

وی در پایان خواستار گسترش مناسبات پارلمانی میان مجالس الجزایر و مجلس شورای اسلامی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet