خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/17 11:15:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی: 7 نماینده مجلس خواستار ارائه اساسنامه شرکت نفت به مجلس شدند

هدایت خواه، یحیی زاده، عبادی، میرتاج الدینی، اختری، کامران و اخوان در قالب یک تذکر کتبی به وزیر نفت خواستار تقدیم اساسنامه شرکت ملی نفت به مجلس شدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر ارتباطات در خصوص تسریع در بیمه شدن کلیه کارگزاران مخابرات روستایی و پرداخت حق العمل آنان توسط شرکت‌های پیمانکاری و به وزیر امور اقتصادی در خصوص پیگیری فروش مبلغ ده هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت بانک مسکن جهت اعطای تسهیلات ساخت مسکن.

تذکر یحیی زاده نماینده نفت و میبد به وزیر امور اقتصادی در خصوص اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از فرار مالیاتی بعضی از ورزشکاران به ویژه فوتبالیست‌ها.

تذکر کارخانه‌ای نماینده همدان به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص اتخاذ راهکار مناسب برای جلوگیری از سرگردانی و تسهیل در پرداخت وام‌های ضروری توسط بانک‌ها و به وزیر کار و امور اجتماعی در خصوص نظارت موثر بر وام‌های پرداختی به بنگاه‌های زودبازده اشتغالزا در راستای دستیابی مطلوب به اهداف مندرج در طرح.

تذکر فرهنگی نماینده تبریز به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت حل مشکل معلمان شاغل در جزیره اسلامی استان آذربایجان شرقی در ارتباط با فوق العاده روستایی.

تذکر میرتاج الدینی و فرهنگی نمایندگان تبریز و رحمانی نماینده تاکستان به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی علت کاهش پروازهای تبریز و ترمیم آن و رفع نارضایتی مردم.

تذکر زمانی نماینده ملایر به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در آسفالت‌ جاده روستایی خدری قلعه کرتیل آباد و دره امیدعلی ملایر.

تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر راه و ترابری در خصوص راه اندازی قطار مستقیم خرمشهر - مشهد.

تذکر تمدن نماینده شهرکرد، میرزایی نماینده بروجن، مرتضوی نماینده اردل و فراسان و خلیل طهماسبی نمایند لردگان به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی علت بی‌نظمی در پروازهای فوردگاه شهرکرد و حذف پروازهای شهرکرد به کویت.

تذکر نوش آبادی نماینده ورامین به وزیر فرهنگ و ارشاد در خصوص تسریع در تهیه لایحه نظام جامع حقوقی مطبوعات و رسانه‌ها و لایحه امنیت شغلی اصحاب فرهنگ و هنر و اصلاح قانون مطبوعات و ارائه آن به مجلس.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز و کامران نماینده اصفهان به وزیر فرهنگ و ارشاد در خصوص بررسی علت صدور مجوز نشریه و برخی از کتاب‌هایی که محتوای آنها در راستای تضعیف وحدت ملی و ایجاد اختلافات قومی و مرزبندی بین ملت ایران براساس قومیت‌ها تهیه شده‌اند.

تذکر رضایی نماینده مسجد سلیمان به وزیر مسکن در خصوص پیگیری و تسریع در اجرای مصوبات دولت در خصوص بیمارستان مسجد سلیمان و اندیکا و به وزیر بهداشت در خصوص پیگیری و تسریع در اجرای مصوبه دولت در مورد بیمارستان شهر هفتکل.

تذکر محمدیاری نماینده تالش به وزیر بهداشت در خصوص تامین باقیمانده اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات بیمارستان در دست بهره برداری ماسال و به وزیر کشور در خصوص ارتقای دهستان جوکندان به بخش در شهرستان تالش.

تذکر غیاثی مرادی نماینده شبستر از وزیر کشور در خصوص اقدام فوری در تامین سوخت مورد نیاز وانت بارهای حامل محصولات کشاورزی.

تذکر محمدی نماینده پاوه و جوانرود از وزیر کشور در خصوص لزوم ارتقای دهستان میرآباد از توابع بخش مرزی ثلاث باباجانی پس از گذشت دو سال.

تذکر راهب نماینده تنکابن به وزرای کشور و جهاد کشاورزی در خصوص جبران خسارت وارده به واحدهای پرورش ماهی سردابی در منطقه 2000 تنکابن.

تذکر فهیمی نماینده پارس آباد به وزیر نفت در خصوص تسریع در آغاز عملیات توسعه میدان نفتی بلوک فعان 1 و 2.

تذکر هدایت خواه نماینده بویراحمد و دنا، یحیی زاده نماینده نفت و میبد، عبادی نماینده بیرجند، میرتاج الدینی نماینده تبریز، اختری نماینده تهران و کامران و اخوان نمایندگان اصفهان به وزیر نفت در خصوص لزوم تقدیم اساسنامه شرکت ملی نفت به مجلس طبق تکلیف جزء (10) بند (د) تبصره 11 قانون بودجه 84 و جزء (9) بند (هـ) تبصره 11 قانون بودجه 85 .

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزرای نفت، کشور و ارتباطات در خصوص تسریع در تحویل کارت سوخت به رانندگان روستاهای شهرستان‌های اسلام آباد غرب و دالاهو و به وزیر جهادکشاورزی در خصوص رفع نارضایتی مردم شهرستان اسلام آباد غرب به لحاظ تملک زمین‌های زراعی آنان توسط منابع طبیعی و به رئیس جمهور در خصوص دستور پیگیری لازم برای پاسخگویی به نامه‌ها در سفر استانی و رفع بلاتکلیفی مردم شهرستان‌های اسلام آباد غرب، گهواره و همین و دستور بررسی فوری بحران زیست محیطی ناشی از انباش زباله‌های شهری اسلام آباد غرب در منطقه و کمک به حل مشکل از سوی شهرداری این شهر.

تذکر احمدی نماینده ممسنی به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی علت عدم اجرای مصوبه هیات دولت در مورد آغاز عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی ممسنی و دستور رسیدگی به علت عدم اجرای مصوبه هیات دولت در سفر استانی مورخ 11/2/86 در خصوص اصلاح شبکه فرسوده برق ممسنی.

تذکر حاجی بابایی نماینده همدان به رئیس جمهور در خصوص اجرای مصوبه مجلس در خصوص تحویل زمین و وام مسکن به جانبازان و ایثارگران و دستور تعیین تکلیف منازل مسکونی شهروندان همدان که سال‌ها در طرح آموزش و پرورش قرار گرفته و به وزیر رفاه در خصوص تسریع در اجرایی شدن مصوبه دولت در خصوص کارگران شرکت سامیکو صنعت در همدان و اجرای سریع مصوبه مجلس در مورد رانندگان درون شهری و برون شهری.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد، پاک نژاد نماینده یزد و صدوق، تابش نماینده اردکان، محصل همدانی نماینده مهریز، امیر حسنخانی نماینده فردوس و طبس به وزیر فرهنگ در خصوص رعایت نظر مسئولان و دلسوزان استان یزد در هرگونه تغییرات مدیریتی مرتبط به ویژه نسبت به اداره کل اوقاف.

تذکر زادسر نماینده جیرفت و عنبرآباد، یحیی زاده نماینده تفت و میبد و عسگری نماینده مشهد و کلات به وزرای اطلاعات و امور خارجه در خصوص رسیدگی فوری و جدی به چگونگی کشف و احداث تونل توسط سفارت انگلیس برای ایاب و ذهاب جاسوس‌ها.

تذکر خوش چهره و سروری و ریاض و ابوطالب و افروغ نماینده تهران و بیات نماینده زنجان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص جلوگیری از حذف نیروهای با سابقه و توانمند آموزش و پرورش تهران در سطوح مدیریتی و تصمیم‌گیری بخصوص مدارس شاهد.

تذکر آقایی نماینده سلماس به وزرای بازرگانی و صنایع در خصوص تسریع در تامین و رفع مشکل توزیع و کمبود سیمان و کنترل نرخ آن در شهرستان سلماس و به وزرای بازرگانی و کشور در خصوص ضرورت رفع مشکلات نان و تامین کیفیت آن در شهرستان سلماس.

تذکر 50 تن از نمایندگان که عموما موافقت کرده‌اند به دلیل ذیق وقت نامشان خوانده نشود به وزرای جهاد کشاورزی و صنایع و معادن و بازرگانی و امور اقتصادی در خصوص افزایش قیمت تضمینی کشمش براساس افزایش تورم و گرانی نهاده‌های کشاورزی و خرید به موقع آن پیگیری جدی داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet