شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/22 13:47:00
سرویس اقتصادی

دلقپوش: سیاست‌های بانک مرکزی باید به مهار تورم بیانجامد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ارتباط با راهکارهای بانک مرکزی برای تقویت ارزش پولی ملی گفت: سیاست‌های پولی و اقتصادی باید به مهار تورم و گرانی منجر شود.

"فرهاد دلقپوش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: نظر اکثریت نمایندگان مجلس براین است که سیاست‌های پولی و مالی باید به گونه ای باشد که سیاست ها به مهار تورم و گرانی بیانجامد و توان و قدرت خرید مردم را بالا ببرد و با توجه به مشکلات فزاینده مردم در اقتصاد، سیاست‌های پولی و بانکی باید بتواند چتر حمایتی خود را بر سر مردم خصوصا قشر آسیب پذیر حفظ کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص راهکارهای بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی مبنی بر حذف سه صفر از واحد پول کشور، حفظ واحد پول، انتشار چک پول گفت: راهکارهای بانک مرکزی براساس سیاست های تدوین شده در بانک و نظر کارشناسی کارشناسان پولی کشور است.

وی گفت: امیدواریم سیاست بانک مرکزی منجر به قانونمند کردن سیستم اقتصادی کشور و تنظیم بازار پول کشور و مهار تورم شود و نوعا به توسعه اقتصادی کمک کند.

نماینده آستارا تصریح کرد: ما نیاز به ثبات اقتصادی داریم و حفظ سیاست هایی که منجر به قانونمندی عرصه اقتصادی شود و مردم با بهره مندی از روابط خاص اجرایی برنامه‌ریزی‌های مناسب در این عرصه خواهند داشت.

وی همچنین تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان راهکارهای بانک مرکزی به تقویت ارزش پولی ملی منجر خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet